05 Юни 2025четвъртък12:26 ч.

Франция и Германия не искат зелени помощи

/ брой: 27

автор:Дума

visibility 166

Министрите на икономиката на Германия и Франция откриха във Вашингтон готовност да се ангажира с опасенията на Европа относно субсидиите за зелени технологии в рамките на американския Закон за намаляване на инфлацията, но не чуха почти нищо конкретно при срещите си с висши служители.

Европейските столици се опасяват, че ще се подкопае конкурентоспособността на техните фирми на гигантския северноамерикански пазар. Освен да демонстрира единството на двете най-големи държави от ЕС, посещението целеше да притъпи нарастващата американска конкуренция в производството на електромобили и батерии, както и в достъпа до суровините, необходими на тези браншове. 

Германският министър на икономиката Роберт Хабек и френският му колега Брюно Льо Мер заявиха след среща с американския министър на финансите Джанет Йелън, че са съгласни, че трябва да има прозрачност по отношение на конкретните субсидии, за да може ЕС да ги компенсира, ако е необходимо.

Докато канадските и мексиканските компании имат право да се възползват също от закона, той не помага на европейците, посочват световните медии.

България е готова да приеме еврото от 1 януари 2026 г.

автор:Дума

visibility 92

/ брой: 100

Иван Иванов оглави Държавната агенция за бежанците

автор:Дума

visibility 89

/ брой: 100

Борбата с насилието е водещ приоритет за кабинета

автор:Дума

visibility 84

/ брой: 100

Назначават още 220 чиновници в агроминистерството и ДФЗ

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 100

Нови изисквания за телефоните в ЕС в сила от 20 юни

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 100

България защити странджанския билков чай за пазара на ЕС

автор:Дума

visibility 95

/ брой: 100

Пчелари настояват да се намали интервалът за пръскания

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 100

ЕС отлага мерки срещу Букурещ заради дефицита

автор:Дума

visibility 84

/ брой: 100

НАТО планира засилване на военната си мощ

автор:Дума

visibility 85

/ брой: 100

Мелони и Макрон преодоляха различията

автор:Дума

visibility 83

/ брой: 100

Накратко

автор:Дума

visibility 72

/ брой: 100

Непростимо

автор:Александър Симов

visibility 66

/ брой: 100

Нелеп пиар

visibility 81

/ брой: 100

Рестарт - тук и сега

автор:Дума

visibility 78

/ брой: 100

"Локалите" - насилници без кауза

автор:Юлия Кулинска

visibility 84

/ брой: 100

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ