01 Ноември 2025събота19:33 ч.

Колела

Ford Escort - завръщането

/ брой: 200

автор:Дума

visibility 140

След дългогодишна забрава името Escort се връща в гамата на Синия овал, този път като модел седан. Първи имаха късмета да го видят и получиха възможност да го закупуват китайците. Новият Ford Escort е построен върху модифицирано шаси на модела Focus, в което заради намаляване на себестойността задното мулти-линк окачване е заменено с класическата торсионна греда. Междуосието на колата е увеличено с 40 мм, което донякъде решава проблема с недостатъчното място за краката на седящите отзад, недостатък на предишните „фокуси“.
Разработката на цялата техническа част Синият овал повери на китайските си партньори. И това никак не е случайно – Поднебесната империя става първи и приоритетен пазар за възродения Ford Escort.
Следвайки обаче линията за глобализация на моделите си, Ford ще предложи по-нататък модела и във всичките си други основни пазари, но едва след като колата тръгне добре в КНР. Твърде е вероятно следващата страна, където ще бъде правен моделът, да е Русия. Друг е въпросът дали на фона на сегашната стагнация в отношенията САЩ – Русия на братушките ще се наложи да почакат. Плановете засега са това да стане към края на следващата година, но един господ знае какво ще стане... 
Дизайнът на колата е дело на австралийския дизайн-център на Синия овал, но със същия успех и резултат във времената на всеобща комуникация моделът можеше да бъде нарисуван и в Щатите или Европа, пък дори и в Китай. Просто австралийските дизайнери в момента на стартиране на проекта са били по-малко натоварени с работа от колегите си зад океана.
От Ford коментират, че новата кола демонстрира потенциален сериозен представител на марката в развиващия се с бърза скорост пазар на по-бюджетни автомобили от С-сегмента в Китай. Автомобилът е насочен към онези от потребителите, които търсят стил и простор, високи технологии и безопасност, но на разумна цена.
Интериорът на новия Ford Escort е класически, не „крещи“ с нещо особено, ако не се смята отделният конектор за зарядка и поставка на смартфон, разположени над централните вентилационни отвори. Засега използваните материали в интериора и тяхното качество е по-слабо от това при стандартния Focus, но това е нормално с оглед на далеч по-бюджетния характер на новия модел, възродил славното име Ford Escort.
 

Всяка сграда със собствен пощенски код

автор:Дума

visibility 1631

/ брой: 204

Основен ремонт за 51 млн. лева на пътя Рудозем-Смолян

автор:Дума

visibility 1646

/ брой: 204

Задава се нов собственик на "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 1735

/ брой: 204

С 20% нарасна за година външният ни дълг

автор:Дума

visibility 1614

/ брой: 204

Си Дзинпин и Доналд Тръмп се споразумяха

автор:Дума

visibility 1742

/ брой: 204

Крайнодесните загубиха вота в Нидерландия

автор:Дума

visibility 1927

/ брой: 204

Русия кани западни журналисти в Донбас

автор:Дума

visibility 1853

/ брой: 204

Казахстан забранява ЛГБТИ пропагандата

автор:Дума

visibility 1721

/ брой: 204

Динозаврите

автор:Александър Симов

visibility 1677

/ брой: 204

Участието в управлението беше правилно решение

автор:Дума

visibility 3139

/ брой: 204

Вечно виновните комунисти

автор:Александър Симов

visibility 6410

/ брой: 203

Голямо "Ако" в схемата

visibility 3428

/ брой: 203

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ