15 Юли 2025вторник17:34 ч.

Според регионалния министър Виолета Комитова в участъка, където катастрофира македонският автобус има доста добра пътна настилка.

Фаталният участък на "Струма" е без Акт 16

Маркировката, и знаците били възложени чрез ин хаус поръчка на две фирми с един и същ собственик

/ брой: 231

автор:Дума

visibility 1194

До ден днешен пътят, където стана инцидентът със северномакедонския автобус няма Акт 16, защото не са приключили отчуждителните процедури. Това заяви регионалният министър Виолета Комитова на брифинг в МРРБ, на който представи резултатите от възложената проверка на пътния участък Драгичево -  Долна Диканя. И тук сме строили на чужда земя, коментира Комитова в началото на брифинга, в който участие взеха заместниците ѝ Иван Шишков и Валентин Граматиков, и началникът на ДНСК арх. Влади Калинов. Изготвеният доклад за състоянието на пътя още веднъж потвърждава, че не става въпрос за магистрала, а за скоростен път. Не можем да твърдим, че вдигнатата на 120 км в час е основната причина за катастрофата, каза още Комитова. Както е известно миналата седмица македонски автобус с туристи катастрофира на магистрала "Струма", където загинаха 45 пътника. Архитект Калинов посочи, че скоростта е увеличена само на базата на промяна на маркировката и знаците. В участъка има доста добра пътна настилка, подчерта министърът. Колкото до маркировката, обясни Комитова, тя се подновява периодично. Към датата на катастрофата има изпълнена само осевата линия, има и забавяне -  около 6 месеца на изпълнение на маркировката.

И маркировката, и знаците са били възложени чрез ин хаус процедура на две фирми с един и същ собственик. Същите две компании е трябвало да поставят сигнализацията. През 2013 г. са поставили знак за скорост 120 км. Мантинелата, наричана "рибена опашка", когато е поставена през 2007 г. е отговаряла на изискванията. Към 2021 г. обаче има нови норми, съобщи Комитова. "Очевидно катастрофата не е била с голяма скорост, но е възникнал пожар. Тук имаме странно събитие, пожар, който е основната причина за жертвите, според мен. Нямаме обяснение", коментира още регионалният министър. 

 

 

 

 

Правителството с нови мерки срещу спекулата

автор:Дума

visibility 502

/ брой: 128

Прасковите ще стигат 8 лева за килограм изкупна цена

автор:Дума

visibility 592

/ брой: 128

До софийското летище вече има денонощен транспорт

автор:Дума

visibility 500

/ брой: 128

Франция ще удвои бюджета за отбрана

автор:Дума

visibility 486

/ брой: 128

Протест спря кораб с оръжие за Израел

автор:Дума

visibility 532

/ брой: 128

Сблъсъци между мигранти и испанци

автор:Дума

visibility 649

/ брой: 128

Френски затворник избяга, скрит в багажа на съкилийник

автор:Дума

visibility 516

/ брой: 128

Скъпооо

автор:Аида Ованес

visibility 525

/ брой: 128

Тъмни векове

автор:Барбара Пейчинова

visibility 519

/ брой: 128

Спортът ни не е умрял

автор:Владимир Николов

visibility 471

/ брой: 128

Тихото задлъжняване на българските домакинства

visibility 540

/ брой: 128

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ