06 Юни 2025петък23:38 ч.

Европейската програма за обмен на таланти присъединява още фестивали

/ брой: 170

автор:Силвия Шопова

visibility 2237

ETEP 2.0 е новата версия на ETEP (European Talent Exchange Program - Европейска програма за обмен на таланти), към която до 2012 г. ще се присъединят 8 нови фестивала от Централна и Източна Европа. Благодарение на последното финансиране от Европейската комисия ETEP 2.0 ще нарасне от 60 участващи музикални събития през 2011-а до 100 през 2015-а.
На първата среща в Будапеща през май тази година 13 фестивала се съгласиха да работят заедно по този проект - Coke Live Festival - Полша, Podoha - Словакия, Rock For People - Чехия, Taksirat - Македония, T-Mobile INmusic Festival - Хърватия, Woodstock Festival - Полша, B`estfest - Румъния, Exit - Сърбия, Wilsonic - Словакия, Sziget - Унгария, Heineken Opener Festival - Полша, Positivus Festival - Латвия, и българският - Spirit Of Burgas.
Заедно с тях и около 26 медийни партньори EuroSonic Noorderslag и съорганизатори на Sziget и Exit, ще бъде разработена схема за движението на артисти и репертоар от Централна и Източна Европа. Като работят съвместно, те ще помогнат на повече музиканти да се изявяват навсякъде по света.
Обменът и подкрепата на нова европейска музика са едни от основните цели на EuroSonic Noorderslag. От началото на ETEP програмата през 2003 г. до 2011-а общо 1330 изпълнения на 489 европейски артисти бяха представени на 60 ETEP фестивала.

Тръмп и Путин обсъдиха Украйна

автор:Дума

visibility 751

/ брой: 101

Румъния иска да приеме център по сигурността

автор:Дума

visibility 790

/ брой: 101

Гърция затяга контрола по пътищата

автор:Дума

visibility 773

/ брой: 101

Накратко

автор:Дума

visibility 698

/ брой: 101

Долу ръцете!

автор:Александър Симов

visibility 796

/ брой: 101

Не на конфронтацията с Русия!

visibility 917

/ брой: 101

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ