17 Юли 2025четвъртък19:43 ч.

Евро 2020 с рекордни награди - €371 млн.

/ брой: 23

автор:Дума

visibility 665

Наградният фонд на Европейското първенство по футбол, което това лято ще се проведе на територията на целия континент, ще бъде рекорден в историята- €371 млн. Това е със 70 млн. повече в сравнение с наградния фонд за Евро 2016 във Франция и представлява скок с 23%. За 24-те финалисти са гарантирани по €9,250 млн.

В групите всеки тим може да вземе до 4,5 млн., след като УЕФА дава по 1,5 млн. за победа и 750 000 за равен. При това положение, ако бъдещият еврошампион спечели всичките си мачове на първенството, максималната сума е 34 млн.

Бонуси са предвидени за тимовете, които достигнат фазата на елиминациите - по 2 млн. за осминафиналите, по 3,250 млн. за 1/4-финал и по 5 млн. за полуфиналистите. Шампионът ще получи още 10 млн., а другият финалист - 7 млн. Тези допълнителни пари са за достигане на фазите и изключват и премии за победи там, поясняват от УЕФА.

Не се предвиждат бонуси от УЕФА за посещаемост на мачове, тв права и т. н., за разлика от Шампионската лига. Специалисти припомнят, че на Евро 2016 шампионът Португалия е прибрал 25,5 млн., финалистът Франция 23,5 млн., а големият победител е самата УЕФА с приходи от 830 млн. 

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 498

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 581

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 578

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 508

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 550

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 574

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 526

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ