13 Юни 2025петък09:30 ч.

Електрическият VW up! По-скъп от конкурентите

/ брой: 160

автор:Дума

visibility 2137

Дебютът на електрокара Volkswagen e-up! е насрочен за автосалона във Франкфурт през септември, но още сега производителят намеква за цената на машината - стартът ще е на ниво 26 900 евро, като тук е включена и цената на акумулаторите. Nissan Leaf е по-евтин с 3000 евро, но при наем на акумулатора. Немците твърдят, че благодарение на добрата си аеродинамика и някои тихнически иновации e-up! ще предложи ниски експлоатационни разходи. Афишират се около 3 евро общ разход за изминаването на 100 км път.
Моторът на ммашината е с мощност 82 к.с., въртящият момент е 210 Нм, което позволява на автомобила да се ускорява от място до 100 км/ч. за 12,4 секунди и да развива максимална скорост от 130 км/ч. При напълно зареден акумулатор колата може да измине пробег до 160 км.
Акумулаторът може да се зарежда от битовата елмрежа или с помощта на специално зарядно устройство. В последния случай 80% от заряда на акумулатора се постига за половин час.
От Volkswagen обещават да снабдят даже базовите комплектации на електрокара си с впечатляващ набор оборудване, но по-подробна информация обещават да пуснат доста по-близо към старта на продажбите.

Австрия потресена от трагедията в Грац

автор:Дума

visibility 1938

/ брой: 105

Електропроводите палят пожарите в Гърция

автор:Дума

visibility 1936

/ брой: 105

Горещините стават норма за планетата ни

автор:Дума

visibility 1888

/ брой: 105

Накратко

автор:Дума

visibility 1786

/ брой: 105

Издънката

автор:Александър Симов

visibility 1862

/ брой: 105

Не на продажбата на БДЖ!

автор:Чавдар Найденов

visibility 1858

/ брой: 105

Време за приобщаване

visibility 1851

/ брой: 105

Медиите клеветят Диляна Гайтанджиева

автор:Дума

visibility 1903

/ брой: 105

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ