19 Април 2024петък16:14 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Ефектът от европарите за възстановяване ще закъснее

/ брой: 241

автор:Дума

visibility 279

България ще усети с известно закъснение ефекта от европарите за възстановяване от пандемията, но положителният ефект за икономиката ще е един от най-силните в ЕС.Това е основният извод от икономически анализ на Института за пазарна икономика за очакваните резултати от плана, въз основа на който България трябва да получи 12,6 млрд. лв. 

Документът беше пратен за одобрение в Брюксел със значително закъснение - на 15 октомври, а преди дни Европейската комисия поиска допълнителни два месеца, за да го оцени - до 15 февруари 2022 г. В него има две тежки теми, които са обект на преговори между София и Брюксел - графикът за закриване на въглищните централи и за правосъдна реформа. По оценки на Европейската комисия през 2024 г. България ще реализира едни от най-големите ефекти от плана върху БВП , както директно от изпълнението на плана (3%), така и индиректно като вторични ефекти от изпълнението на плановете на другите държави на съюза (0,7%), пише ИПИ.

По-голям ефект от плана се очаква единствено в Гърция, чиято икономика се очаква да дръпне напред с 4,1% благодарение на европарите. В България отлагането на реформите и проектите във втората половина на плана (след 2023 г.) може да се окаже загуба на ценно време, смятат икономистите от ИПИ. Според анализа им българският план е силно изтеглен във времето - "до степен да си задаваме въпроса дали това е план за възстановяване на растежа след тежка криза или инструмент за реализиране на някакви инвестиционни идеи далеч в бъдещето".

 

 

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"

автор:Дума

visibility 205

/ брой: 75

Еврото пак се отлага

автор:Дума

visibility 327

/ брой: 75

Руските активи - в полза на Украйна

автор:Дума

visibility 248

/ брой: 75

Полицията разтури лагер на 450 мигранти в Париж

автор:Дума

visibility 203

/ брой: 75

САЩ връщат петролните санкции за Венецуела

автор:Дума

visibility 203

/ брой: 75

Накратко

автор:Дума

visibility 174

/ брой: 75

Признат провал

автор:Евгени Гаврилов

visibility 210

/ брой: 75

Отново за енергийно бедните

visibility 220

/ брой: 75

Липса на отговорност

автор:Александър Урумов

visibility 204

/ брой: 75

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ