17 Септември 2025сряда19:55 ч.

Дянков обещал да има стипендии до края на годината

/ брой: 230

автор:Дума

visibility 511

Ще се намерят минимум 4,6 млн. лв. за стипендии до края на календарната година. Такова уверение е дал финансовият министър Симеон Дянков на среща с представители на студентите, съобщи преди заседанието на кабинета министърът на образованието Сергей Игнатов.
"В доклада, който сме написали с прогнозата за бюджета, сме поискали по пера определени суми.  Сега предстоят обсъждания и ако не успеем да намерим тези пари, това, което сме предвидили като подкрепа на техническите университети, няма да се случи. 15 университета ще бъдат с "изсмукани" средства. Парите за образование са толкова, колкото през 2009 г., но ние се борим за повече, защото България е европейска страна и имаме европейски амбиции", коментира Игнатов.
 

Скандални разлики в цените от борсата до магазина

автор:Дума

visibility 687

/ брой: 173

Финансовото министерство пласира ДЦК за 300 млн. лева

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 173

Бум в търсенето на екзотични валути

автор:Дума

visibility 571

/ брой: 173

Младите българи предпочитат да инвестират в акции, а не в имоти

автор:Дума

visibility 685

/ брой: 173

Израел удари Газа с цялата си мощ

автор:Дума

visibility 718

/ брой: 173

ЕК отлага 19-ия пакет санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 627

/ брой: 173

47% от македонците не одобряват поетия курс

автор:Дума

visibility 604

/ брой: 173

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 173

Банализмите на психодясното

автор:Александър Симов

visibility 632

/ брой: 173

За образованието

visibility 629

/ брой: 173

Слънчевото дете на българската поезия

visibility 634

/ брой: 173

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ