12 Август 2025вторник18:43 ч.

Чешки медии намесиха "Уникредит" и ПИБ в сделката с ЧЕЗ

автор:Дума

visibility 947

Две български банки - "Уникредит" и Първа инвестиционна банка - са обещали отпускане на кредит на дружеството "Инерком" за покупката на ЧЕЗ. Това съобщава чешкото издание "Лидове новини", цитирано от БНР. Според изданието Българската банка за развитие също е гарант по сделката, въпреки че оттам отрехока подобни информации още миналата седмица. Според публикацията в "Лидове новини" едната банка е обещала да финансира "Инерком" със 180 млн. евро, а другата - с 80 млн. евро.
От „Хоризонт” са потърсили коментар и от трите банки, споменати в разследването на чешкото издание. От "Уникредит" са заявили, че не коментират търговски взаимоотношения - без нито да потвърдят, нито да отрекат дали изобщо са работили по сделката с ЧЕЗ. Българската банка за развитие още в неделя излезе с официална позиция, че няма отношение към сделката нито като финансираща институция, нито като гарант. Тази позиция била препотвърдена и днес. От Първа инвестиционна банка все още се чака информация.

 

Дървопреработвателният бранш е в колапс

автор:Дума

visibility 910

/ брой: 148

Австрия обмисля таван на цените

автор:Дума

visibility 916

/ брой: 148

ЕС иска Зеленски на срещата в Аляска

автор:Дума

visibility 862

/ брой: 148

САЩ приключиха с помощите за Украйна

автор:Дума

visibility 857

/ брой: 148

Над 11% от депортираните от Германия са деца

автор:Дума

visibility 864

/ брой: 148

Нови цени, нови стандарти

автор:Таня Глухчева

visibility 826

/ брой: 148

Тагаревщина на ума

автор:Александър Симов

visibility 827

/ брой: 148

Газови игри на котка и мишка

visibility 862

/ брой: 148

Беше като Феникс, роден от пепелта наоколо

автор:Дума

visibility 807

/ брой: 148

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ