23 Февруари 2026понеделник12:43 ч.

БСП внесе жалба за спиране на евтаназията на животните

автор:Дума

visibility 220

БСП сезира Окръжна прокуратура - Ямбол и Софийски административен съд във връзка с евтаназирането на животни. С жалбата до съда се иска спиране на заповедта, именно в частта за евтаназирането, тъй като налице са съмнения в достоверността на диагнозата "чума по дребните преживни животни". В нея се посочва още, че БАБХ е предприела крайни и драстични действия, вместо да организира други, предвидени в закона и в наредбите действия- като карантиниране на стадата със съмнения за заболели животни, ваксинация и др.
Със сигнала до Окръжна прокуратура - Ямбол се настоява да бъде извършена проверка на действията на Българската агенция по безопасност на храните. В сигнала пише още, че при изпълнението на заповедта, полицията е въвеждала ветеринарно-медицинските лица без заповед. 
Жалбата и сигнала бяха подадени днес от народния представител от "БСП за България" Кристиан Вигенин.
 

БСП избра ново Изпълнително бюро

автор:Юлия Кулинска

visibility 163

/ брой: 36

ЦИК призова Цицелков да напусне и Обществения й съвет

автор:Дума

visibility 263

/ брой: 36

БСП винаги е била и ще продължи да е гласът на хората на труда

автор:Дума

visibility 231

/ брой: 36

Отмениха забраната за технически преглед при неплатени глоби

автор:Дума

visibility 331

/ брой: 36

Половината европейци не могат или не желаят да си купят жилище

автор:Дума

visibility 227

/ брой: 36

Само три банки нямат такса за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 286

/ брой: 36

Енергийният министър не изключва софтуерен проблем в електромерите

автор:Дума

visibility 299

/ брой: 36

Хиляди домакинства са без ток в Румъния

автор:Дума

visibility 258

/ брой: 36

И Берлин планира мерки за социалните мрежи

автор:Дума

visibility 309

/ брой: 36

Намалява броят на мигрантите в Австрия

автор:Дума

visibility 295

/ брой: 36

Лекарите в Гърция плашат с протести

автор:Дума

visibility 314

/ брой: 36

Опасна милитаризация

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 36

Кристин Лагард се готви да се оттегли предсрочно от ЕЦБ

visibility 280

/ брой: 36

Не манипулацията, а съмнението убива демокрацията

visibility 399

/ брой: 36

Една сутрин в Китай, една година във Франция

visibility 230

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ