19 Септември 2025петък05:44 ч.

БСП Варна подава ръка на талантливи деца

автор:Дума

visibility 545

Хиляди усмихнати лица, бурни аплодисменти и сърдечни положителни емоции. Така изглеждаше зала 1 на Фестивалния и конгресен център в петък вечерта по време на седмия благотворителен концерт от кампанията „За талантливите деца и младежи на Варна”, организиран от БСП – Варна и Сдружение „За младите с любов“. По традиция, на сцената се представиха даровити деца и младежи, а специален гост този път беше чаровната певица Тони Димитрова. 
Когато преди 4 години застанах на тази сцена за първия концерт в подкрепа на талантливите деца на Варна, ви казах, че тръгваме на дълг път и че нашата цел е да направим кампанията постоянна. И ето, днес, за седми път, вие, хората, които също подкрепяте варненските деца, сте в тази зала. За седми път събраните средства от този концерт ще помогнат на варненски състав, клуб или отбор, отбеляза лидерът на БСП Варна, Борислав Гуцанов. Той благодари специално на сдружението „За младите с любов“, с председател Светлана Такева, с чието съдействие се провежда благотворителната инициатива.
По повод седмия благотворителен концерт „За талантливите деца и младежи на Варна”, лидерът на НС на БСП, Корнелия Нинова, изпрати поздравителен адрес. В него тя изразява сърдечните си поздравления за благородната кауза на варненската партийна организация. Тази кампания е поредното доказателство, че изкуството е най-градивната съзнателна човешка дейност, с чиито сила и естетическо въздействие могат да бъдат събудени сърцата и умовете на хората за съпричастност към проблемите на съвремието. Днес, всички вие отново доказвате, че за щедростта, за голямата душа, за голямото добро и за всеотдайността, препятствия няма. И въпреки проблемите на времето, в което живеем, се обединявате, за да помагате на талантливите деца на Варна, давайки им шанс да сбъднат мечтите си, пише Нинова. И допълва, че седмият благотворителен концерт „За талантливите деца и младежи на Варна", обединява ценностите любов, подкрепа, благородство и доброта, които всеки трябва да следва и да предава на децата си.


Досега в благотворителната кампания се изявиха вокални изпълнители, танцьори, артисти и инструменталисти от града. В концертите се включиха Нешка Робева, Орлин Горанов,Мариана Попова, Преслава,Група „Сигнал”, Валя Балканска и Славка Калчева.  Със събраните до момента средства бяха закупени музикални инструменти, костюми, танцови обувки и спортни екипи. Бяха финансирани редица пътувания на театрални, танцови и вокални формации от Варна и поети такси за участие на варненски деца в редица национални и международни надпревари, от които се върнаха с множество призови места и почетни награди.

 

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 645

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 748

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 557

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 768

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 806

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 810

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 662

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 662

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 750

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 726

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 600

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ