27 Юли 2025неделя23:10 ч.

БСП поиска разглеждане на важни законопроекти, управляващите отказаха

автор:Дума

visibility 254

Има много законопроекти на опозицията, които не стигат до пленарна зала и е време председателите на комисии да започнат да ги вкарват в дневния си ред. За това призова от парламентарната трибунаа зам.-председателят на ПГ „БСП за България” Драгомир Стойнев. По думите му не е нормално такива закони като Наказателният кодекс – внесен от опозицията, Законът за лихвоточките, който не се разглежда от комисията по бюджет и финанси, Законът за доброволчеството, Културният чек не се допускат до пленарна зала. Ако управляващите не сте съгласни с тях, можете да гласувате против, но ние искаме да бъдат чути и приети нашите предложения, категоричен бе Стойнев.
Колегата му Иван Ченчев настоя Законът за младежта да влезе в пленарна зала, защотох е изключително важен за младите хора в Бългиря.
Три пъти от парламентарната трибуна БСП внася предложение за разглеждане на Закон за младежта. В него има въпроси, които са важни за младите хора в България, затова толкова настояваме той да се разгледа, коментира Ченчев.Той припомни, че тази нужда е заявена от младежките организации, миналата година на младежката среща във Варна. Настояваме този Закон за младежта да влезе в пленарна зала, за да създадем условия за доброволчество и решаване на проблемите на младите хора, които в момента се неглижират, заяви Ченчев.
За това, че законопроектът за автомобилната камара също не стига до пленарна зала говори Георги Свиленски. Досега текстът е разгледан само на транспортна комисия, а трябва да се дебатира в още няколко.


Преди седмица, в деловодството на НС е внесен законопроект за автомобилната камара. Той е разпределен само в комисия по транспорт, разказа зам.-председателят на ПГ „БСП за България“. Той обясни, че законопроектът касае отнемане на правомощия на министъра на транспорта и преструктуриране на дейности в Министерството на транспорта. Недопустимо е един законопроект, внесен от народни представители, да не бъде гледан в правна комисия. Там има много правни въпроси и се нуждаем от експертизата им, категоричен бе Свиленски. Според него този законопроект въвежда нова регулация в бранша, което неминуемо ще доведе до санкции от ЕК, ако не му бъде обърнато внимание и от Комисията по европейски въпроси. Най-важното – в мотивите на законопроекта, както и в медиите, се налага теза, че с този законопроект се слага край на корупцията в Министерството на транспорта. Задължително трябва да бъде гледан и от Комисията за борба с корупцията. Ако те подкрепят този законопроект, като мярка за борба с корупцията, следващата мярка, която ще предложа е- да закрием Министерството на транспорта и да го направим в частни структури, изнесено извън държавната администрация, за да се преборим с корупцията в този сектор, каза още Георги Свиленски.

 

Въвеждат еднодневни винетки от 2026 г.

автор:Дума

visibility 12658

/ брой: 136

Газът поевтинява с 3,8% през август

автор:Дума

visibility 12753

/ брой: 136

Подадохме ново искане за 653 млн. евро по ПВУ

автор:Дума

visibility 12785

/ брой: 136

Пекин и Брюксел се сближават

автор:Дума

visibility 13126

/ брой: 136

Евродепутат заплаши Фон дер Лайен със съд

автор:Дума

visibility 12833

/ брой: 136

Москва и Киев върнаха по 1200 пленници

автор:Дума

visibility 12567

/ брой: 136

Накратко

автор:Дума

visibility 12740

/ брой: 136

Тромб

автор:Александър Симов

visibility 13100

/ брой: 136

Островът - вчера, днес, утре...

автор:Атанас Зафиров

visibility 13031

/ брой: 136

Законът - позор на Зеленски

visibility 12788

/ брой: 136

Недостиг

автор:Аида Паникян

visibility 12957

/ брой: 135

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ