16 Октомври 2025четвъртък01:18 ч.

ЕДНО КЪМ ЕДНО

Борисов:Да си разменим по един кей с Гърция, без войни

автор:Дума

visibility 137

"Да направим и бърза магистрала до Александруполис. Да си разменим по един кей - Гърция ще има Чиерно море, ние - Егейско! И това без войни".

"Преди 2500 години някой си е правил попарката в това. Да хапне - и лега".

"Ще обучим реставратори! Трябват археолози, няма само пиари и пиарки да произвеждаме".

"На една сергия ако може да наредиш краставици от 4-5 места, със сигурност ще избереш най-хубавите и най-евтините или поне ще имаш право на избор. Газовият хъб „Балкан” и това, което правим като газова борса, ще даде възможност не да подменяме един с друг източниците, а да има конкуренция”.

„Догодина най-късно по това време България ще може да доставя втечнен газ от САЩ, Катар, Кипър, Египет, Азербайджан.“

„Догодина ще можем да кажем на българите – вие нямате никаква зависимост и може да имате газ отвсякъде“.

„За да се изградим интерконекторната връзка, трябва първо да пазим археология, да се извадят артефактите и после строим. Това е селище на 4000 години, има артефакти на 7000 години“.

„Осигуряваме ви финансиране, а учебната програма – изгответе вие – професорите и доцентите“.

"Ще можем да кажем на българите - можем да доставим газ отвсякъде, никой не може да ви спре парното".

"Искам цялата енергия да включа за градеж в страната, защото хората затова са подкрепили ГЕРБ. "Искат "Хемус" да се довърши, искат магистрала до Белград, това искат българите. И аз го правя в пълен обем".

"Малко е кално, но да видите как става. България дава половин милиард, а и двете фирми, които строят са гръцки. И Гърция трябва да се отвори повече за български фирми. И тръбите са произведени в Гърция и строителите са от Гърция".

"Най-хубавото е, че там където строим, а ние строим навсякъде, археолозите намират уникални неща, на 7000 години намериха каменни сечива. Много сме доволни от нашите археолози. Работят много бързо, повече хора, ние плащаме редовно и музеите ни се напълниха с артефакти. Само за археологията сме дали 4 млн. лева".

Премиерът Бойко Борисов по време на инспекцията на трасето на газовата връзка с Гърция.

Удължават готовността за евакуация в Николово

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 192

13-годишно момче пребито в Пловдив

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 192

Задържаха служители на „Пътна полиция“ в Хасково

автор:Дума

visibility 542

/ брой: 192

Най-малко 16 лв. за кутия евтини цигари

автор:Дума

visibility 608

/ брой: 192

Надценката на храните стига и до 90%, установи КЗК

автор:Дума

visibility 622

/ брой: 192

Сензори в асфалта ще контролират теглото на камионите

автор:Дума

visibility 650

/ брой: 192

Всеки километър от "Хемус" носи близо 61 млн. евро ползи

автор:Дума

visibility 600

/ брой: 192

Тръмп и посредниците подписаха за Газа

автор:Дума

visibility 640

/ брой: 192

Стачкуват държавните служители в Гърция

автор:Дума

visibility 584

/ брой: 192

Нобелова лауреатка се закани на Мадуро

автор:Дума

visibility 621

/ брой: 192

Накратко

автор:Дума

visibility 518

/ брой: 192

Паметникът

автор:Александър Симов

visibility 510

/ брой: 192

Отново без Европа

автор:Таня Глухчева

visibility 522

/ брой: 192

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ