20 Февруари 2026петък21:10 ч.

Борисов на съд за клевета за половин милион лева

Кирил Петков заведе дело срещу лидера на ГЕРБ

/ брой: 165

автор:Дума

visibility 1367

Бившият премиер Кирил Петков заведе дело срещу лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Делото е за клевета и е за половин милион лева.

"Този човек вече е осъждан за клевета, доказан лъжец, омръзна ми да слушам всичките лъжи за посредници, за комисиони, за всякакви клевети, които той непрекъснато говори навсякъде. Време е да спрем тези стари лъжци с техните мутренски похвати", заяви Петков.

Той обясни, че жалбата му е заради думи на Борисов, че предишната власт е вземала средства от посредници и комисиони. "Този тип лъжи няма да бъдат допуснати оттук нататък. Ще ходим до края на това дело, за да бъде осъден", категоричен бе Петков при излизането си от сградата на Софийския районен съд. 

Бившият министър-председател заяви още, че арестът на Борисов е бил само първата стъпка. "Много хора са разочаровани, че той още е на свобода. Това е само първата стъпка, която ще довършим след 2 октомври", категоричен бе Петков. След изборите той си е поставил за цел да продължи работата, свъзрана с Антикорупционната комисия, както и по увеличаването на доходите на пенсионерите и на минималната заплата. 

По-рано през деня Борисов коментира решението на съда на втора инстанция, че арестът му е незаконен и противоконстутиционен. "Това решение е взето на една оргия с много уиски, бяло вино, пици на кристали, и заря поръчали, с единствена задача да ме извлекат пред децата с белезници, знаейки 100%, че извършват незаконни действия и точно тези хора, които видно са корумпирани, са се захванали да правят съдебна реформа и да искат техният сатрап да е едноличен господар в КПКОНПИ", заяви Борисов.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 977

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 931

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1009

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1002

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1081

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 994

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 968

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 983

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ