17 Юли 2025четвъртък19:53 ч.

Близо 85 хиляди социалисти ще избират председателя на БСП

автор:Дума

visibility 710

Близо 85 хиляди социалисти, членуващи в 5 386 основни партийни организации имат възможността да участват във вътрешнопартийния избор, съобщи по време на заседанието на НС на БСП заместник-председателят Кирил Добрев. Добрев направи преглед на хода на вътрешнопартийната кампания до този момент. Според него няколко общини не са предали все още списъка на своите членове, но това ще стане в началото на следващата седмица.

Кирил Добрев маркира няколко основни проблема, пред които е изправена левицата, а именно: демотивация на партийните членове, липса на конкретен и адекватен за местната общност дневен ред на събранията. Задачата на всяка политическа партия и най-вече на БСП е да улови обществените потребности и на тяхна база да формулира политическия си дневен ред и да се вземат конкретни решения, подчерта Добрев.

Заместник-председателят на БСП отбеляза, че демографската катастрофа е дала своето отражение върху състава на членската маса. Имаме сериозен проблем с апатията на хората в активна възраст, които да участват в партийните структури. Този проблем се усеща особено силно при процесът на набиране на изборната администрация, допълни Кирил Добрев.

До момента са проведени 31 общински конференции и общи събрания на БСП, като предстои провеждането на 202, които да излъчат своите номинации за председател на партията.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 498

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 581

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 578

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 508

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 550

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 574

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 526

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ