06 Август 2025сряда00:35 ч.

Бизнесът в Хасково пред БСП: Искаме изграждане на транспортен коридор 9

автор:Дума

visibility 178

Искаме във "Визия за България" да залегне изграждане на транспортен коридор №9, което ще помогне за развитието и на бизнеса, и на икономиката на Хасково. Това включва изграждане на нови ж.п. линии. Ще бъде засилен търговският трафик, което ще отвори нови работни места. Този призив отправиха представители на бизнеса в Хасково на среща с депутати от БСП по време на обсъждане на „Визия за България“. Представителите на бизнеса настояха за засилване на хранително-вкусовата промишленост.
В България не говорим за корупция, а за грабеж, заяви на срещата секретарят на ПГ „БСП за България“ Елена Йончева. По думите й 80% от всички болници са концентрирани в 3 града в страната, а здравеопазването е пред пълен фалит.  Тя бе категорична, че няма връзка между бизнеса и образованието и доказателство за това е, че няма кадри, които са нужни на работодателите. 60% от българите, за последните 10 години, са станали функционално неграмотни. В момента сме на първо място в Европа по неграмотни хора, цитира тревожната статистика Йончева. Тя коментира думите на премиера, че сме щели да изнасяме храни в арабския свят, като посочи,че не е ясно какво точно ще изнасяме, след като над 80% от храните на пазара ни са внос.
Имаме една основна мисия - да я има България. Според учените, след 30 години, това ще е само територия. Целта на „Визия за България“ е да предотвратим това да се случи, бе посланието на народния представител Георги Търновалийски. Той припомни, че Визията е отворен документ, който е надпартиен. На първо място, трябва да задържим напускащите. Това може да стане през икономиката. Голяма част от напускащите са икономически имигранти. Трябва държавата да влезе в своите функции, категоричен бе депутатът. Търновалийски посочи, че по анализ на БАН, от държавата се крадат, през корупция и обществени поръчки, над 10 милиарда лева. Държавата не мисли как да намали и ограничи този процес, защото налива още пари в тази бездънна каца, каза още социалистът. Бюджетът е прекрояван 1530 пъти за миналата година и това е становище на Сметната палата. Това става така, защото управляващите промениха закони, за да раздават обществените пари, добави народният представител.
Колегата му Васил Антонов България алармира, че изпуснала възможността да има силни и мощни икономически енергийни проекти заради недалновидно решение на настоящите управляващи. Той добави, че те можеха да съживят икономиката на страната и да ограничат напускането на млади хора от България.
На срещата присъстваха и народните представители от левицата проф. Светла Бъчварова, Иван Генов, Николай Иванов и Ирена Анастасова.

Достъпът с автомобил до Терминал 2 е забранен до 23 август

автор:Дума

visibility 1333

/ брой: 143

КЗК глоби "Билла" с над 400 хил. лв.

автор:Дума

visibility 1447

/ брой: 143

Нерегистрираните до 28 ноември кладенци ще бъдат ликвидирани

автор:Дума

visibility 1431

/ брой: 143

Едва 16% от германците готови да хванат оръжие

автор:Дума

visibility 1347

/ брой: 143

Гърция призна бекташите за религиозна общност

автор:Дума

visibility 1453

/ брой: 143

В Хаити арестуваха бивш сенатор

автор:Дума

visibility 1425

/ брой: 143

ЕС губи €1 трилион заради санкциите срещу Русия

автор:Дума

visibility 1318

/ брой: 143

Бузлуджа 2025

автор:Александър Симов

visibility 1444

/ брой: 143

Попарени мераци

автор:Юри Михалков

visibility 1415

/ брой: 143

На почивка с НЗОК

автор:Евгения Младенова

visibility 1410

/ брой: 143

Те донесоха свободата

автор:Евгений Белий

visibility 1424

/ брой: 143

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ