05 Юни 2025четвъртък10:40 ч.

Българска традиция вдъхновява калифорнийско бутиково вино

/ брой: 24

автор:Силвия Шопова

visibility 4003

Бутиково вино, създадено от българин в Калифорния, съчетава древна българска традиция и мистичен символизъм. Марката "Кукери" е идея на винопроизводителя Петър Кирилов, основател на VinoEnology.com, и има за цел да разкаже историята на стария тракийски обичай. Концепцията на бранда е да се подчертае популярният ритуал за прогонване на злите духове, използвайки оригинална визия.
Етикетът на виното, дело на добре известния български художник и карикатурист в ДУМА Анатолий Станкулов, експлодира с богати и ярки цветове, също натоварени със символно значение. Червеното, черното и бялото обединяват слънцето, огъня, плодородието на природата, водата и светлината.
"С разработването на марка с име, което съчетава стария български обичай и символизъм, създадохме уникално вино, съответстващо на всички добри неща, които ни се случват всеки ден", обяснява Кирилов.
Бутиковото вино "Кукери" ще се произвежда в малки партиди от висококачествени лозя, отгледани в Напа и Сонома Каунти. Първите 50 бутилки Каберне Совиньон, реколта 2010, ще се продават на цена от 79 долара.
 

Лагерът на Тръмп осъди ударите срещу Русия

автор:Дума

visibility 1040

/ брой: 99

Вилдерс напуска властта заради миграцията

автор:Дума

visibility 1046

/ брой: 99

"Грийнпийс" се подигра с с френския президент

автор:Дума

visibility 980

/ брой: 99

Накратко

автор:Дума

visibility 983

/ брой: 99

Това ли е Европа?

автор:Юри Михалков

visibility 1032

/ брой: 99

Напук на политиците

visibility 1031

/ брой: 99

Кога, къде, колко

автор:Дума

visibility 1151

/ брой: 99

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ