27 Юли 2024събота15:12 ч.

България не взе гейм и на САЩ

Волейболистите се надяват на чиста победа срещу Мексико, за да продължат на Световното

/ брой: 168

visibility 313

Националният отбор на България по волейбол допусна втора поредна загуба на Световното първенство в Полша и Словения и така намали до минимум шансовете си да продължи напред.

Възпитаниците на Николай Желязков отстъпиха на"бронзовите" от последното световно първенство - САЩ, с 0:3 гейма (20:25, 23:25, 24:26) във втория си мач в Група С на турнира.

След първите разигравания българите изоставаха с 5:10 и 15:19 и предадоха гейма с 20:25.

Във втората част нашите заиграха по-равностойно и стигнаха до 20:20 и дори поведоха с 22:20 след успешна атака и добър начален удар на капитана Цветан Соколов. Те обаче допуснаха американците да запишат 3 поредни точки, преди младият Аспарух Аспарухов отново да изравни - 23:23. След ас на Джошуа Туанига тимът на САЩ спечели и втория гейм.

В третата част българите водеха с 10:6, 20:17 и 24:21, но профукаха 4 геймбола и бяха застигнати при 24:24, след което рухнаха и изгубиха и следващите две точки, а с това и мача. За нашите не игра един от основните състезатели - Тодор Скримов. Соколов отново беше най-резултатен с 15 т., а включилият се от пейката Аспарухов добави 10. За победителите Тори Дефалко се отличи с 13 т,. а Арън Ръсел и Матю Андерсън завършиха с по 11.

Надеждата на волейболистите ни да продължат в елиминациите не е угаснала, но шансовете им значително се намалиха. Освен задължителна победа с 3:0 в последния мач срещу Мексико днес от 18.30 ч. в Катовице, при това с голяма разлика в точките, играчите на Николай Желязков ще се надяват на благоприятен завършек на мачовете в останалите групи, за да намерят място сред 4-те най-добри трети отбори.

"Със сигурност трябва да играем още по-добре срещу Мексико. Шансове има винаги. Трябва да спечелим последния мач, пък ще видим", отбеляза Аспарухов.

"Когато не си реализираме ситуациите срещу такива съперници, нормално е да загубиш. Трябваше да спечелим един или два гейма срещу САЩ. Раздадохме се, но малшансът ни преследваше до последната секунда. Ще се борим докрай! Имаме още един мач. Когато е последен двубой в групата, е тежко. Шансовете ни са минимални, но ги има. Вярваме в тях", призна либерото Владислав Иванов.

"Най-трудно се играе срещу непретенциозни съперници. Трябва да ги победим, за да остане шанс да се класираме", закани се Алекс Грозданов.