18 Септември 2025четвъртък15:36 ч.

"Аурубис" пак подкрепя Стойчев

Спонсорът на Обиколката на България дава пари на плувеца да гони виза за Лондон 2012

/ брой: 107

автор:Марин Милашки

visibility 2476

Металургичната компания "Аурубис България" за 2-ра поредна година ще е генерален спонсор на 10-кратния носител на Световната купа по плувен маратон Петър Стойчев. Германците са сред водещите в преработката и добива на мед в Европа. Договорът е до края на сезона, с опция да бъде продължен за още един. Целта пред най-добрия ни плувец на дълги разстояния е да вземе виза на 10 км за Олимпиадата в Лондон 2012 г. Той обаче трябва да се нареди сред първите 10 на световното първенство в Шанхай на 20 юли. Другата му възможност ще бъде на Световната купа в Сетубал, Португалия, на 16 юни догодина, където също трябва да влезе в Топ 10.
"Имам 2 шанса, така че смятам, че ще успея. Ако не сега, догодина в Португалия. Надявам се да участвам за 4-и път на олимпиада. Имаме още време до световното, в момента всичко е на основна база на подготовка. След това започваме специалната физическа. Нямам контузии. Вярно, годините натежават, но когато знам, че трябва да защитавам честта на България, давам всичко от себе си. Благодаря на "Аурубис", че пак ме подкрепят. Те разбраха, че целта ми е сериозна и застанаха зад мен. Компанията е основен спонсор и на колоездачната Обиколка на България и трябва да ги поздравим, защото инвестират в родния спорт. Важно е да се класирам на игрите, защото състезанието ще се проведе в "Хайд Парк", в центъра на Лондон. То ще е едно от най-посещаваните, защото почти няма да се продават билети, а ще се съберат над 50 000 души", заяви Стойчев.
"Пожелавам успехи на Стойчев на световното първенство, както и на стартовете за Световната купа. Част от политиката ни е да подкрепяме зелените проекти, за това спонсорираме българския спорт. Взаимната работа с Петър е удоволствие за нас", каза изпълнителният директор на "Аурубис" Никола Треан. 
 

Язовирите са 59% пълни, но загубите по мрежата стигат до 90%

автор:Дума

visibility 588

/ брой: 174

Увеличават месечната докторантска стипендия

автор:Дума

visibility 441

/ брой: 174

Кметът на Огняново нападнат и бит от хотелиер

автор:Дума

visibility 500

/ брой: 174

526 училища ще имат статут на иновативни през 2025/2026 г.

автор:Дума

visibility 575

/ брой: 174

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 467

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 505

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 393

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 495

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 562

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 556

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 513

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 402

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 425

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 496

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 477

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 411

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ