22 Ноември 2025събота23:17 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Атанас Зафиров и Драгомир Стойнев представиха кандидатите на Коалиция „БСП-Обединена левица“ за народни представители в Старозагорския изборен район

автор:Дума

visibility 4682

„Живеем във времена на тежка политическа нестабилност, която се отразява във всеки сектор, във всяка фирма и семейство, която руши основите на държавността“, заяви приоткриването Драгомир Стойнев. Това заяви водачът на листата на Коалиция „БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ В 27-МИР Стара Загора при представянето на кандидатите за народни представители в препълнената зала на Регионална библиотека „Захарий Княжески“.

„Хората трябва да получат сигурност, че има държава, която да се грижи за тях, младите да са спокойни, че ще имат достъп до качествено здравеопазване, а децата – нужното образование. За да постигнем това, е нужен дебат по политики и успокоение в политическото пространство“, каза още Драгомир Стойнев.

Коалицията има ясна програма за управление на държавата през следващите години. Той подчерта, че основните приоритети включват не само социална и икономическа справедливост, но и конкретни решения за проблемите във въглищната енергетика — въпрос, който е особено актуален за региона.

Стойнев посочи, че „БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ предлага устойчива стратегия заенергийния сектор, която включва защита на работните места и правата на работещите в минната индустрията. Според него след изборите трябва да бъде постигнат национален консенсус за предоговаряне на параметрите на Зелената сделка. В краткосрочен план левите предлагат отлагане на либерализацията на пазара на електроенергия да домакинствата, което ще предотврати криза и ще даде време за разработване на политика за справяне с енергийната бедност.

„Ако искаме независимост на българската енергетика, въглищните централи трябва да продължат да работят“, подчерта Стойнев.

В енергийната сфера от „БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ предлагат серия от решения, които са в интерес на страната и Старозагорски регион. Сред тях - отпадане на необходимостта от либерализация на пазара на електроенергия за битовите потребители, отпадaне на ограничението, заложено в последния вариант на Пътната карта за енергийна неутралност, според което до 2030 г. единствената въглищна централа, която трябва да продължи да функционира, да бъде ТЕЦ „Марица изток 2“.

Лявото обединение е категорично против намерението за изваждане от състава на Българския енергиен холдинг на „Електроенергийния системен оператор“ и „Булгартрансгаз“. Според Драгомир Стойнев подобна стъпка застрашава съществуването на БЕХ изобщо. Предложението за създаване на ново предприятие, което да се ангажира с рекултивацията на терените в „Мини Марица-изток“ ще е добър ход само ако има конкретен план за дейността на това ново предприятие, преди да бъде взето решение за неговото създаване.

Драгомир Стойнев припомни, че БСП първа е предложила и Рамка на Социален договор между държавата и миньорите, с много конкретни параметри, защитаващи интересите им.

Специално за събитието в Стара Загора бе Атанас Зафиров, изпълняващ длъжността председател на БСП, който изрази убедеността си, че на предстоящите избори Левицата излиза още по-силна и сплотена, което безспорно ще повлияе положително присъствието на социалистите в бъдещия парламент.

Зафиров посочи пред многобройните симпатизанти на Коалицията в препълнената залав библиотека „Захарий Княжески“, че  това е кампания на обединението, тръгнало именно от Стара Загора, след която левицата ще излезе още по-силна.

„Факт е, че „БСП – Обединена левица“ е единственият субект, който ще се бори за гласовете на левите избиратели на вота на 27 октомври“, заяви Зафиров. Той увери, че обединението има работеща програма, която има капацитета да се превърне в управленска. За целта обаче, по думите на Атанас Зафиров, партиите трябва да върнат разговора за идеи и политики. Той обвини партиите от „сглобката“, че са се прегърнали повторно в името на унищожаването на българската енергетика, визирайки събитията от последния ден на 50-ото Народно събрание.

„Единствената адекватна алтернатива на ситуацията, в която страната се намира, се предлага от „БСП – Обединена левица“, заяви от своя страна Елена Нонева, национален председател на Политическо Движение Социалдемократи.

Държавата си търси пълните такси за летище София

автор:Дума

visibility 8118

/ брой: 219

Предлагат нови правила при продажба и регистрация на кола

автор:Дума

visibility 6095

/ брой: 219

Отлагат с 6 месеца по-високите такси на БАБХ

автор:Дума

visibility 6085

/ брой: 219

Европа прие на нож плана за Украйна

автор:Дума

visibility 6339

/ брой: 219

Румъния е удвоила вноса от Русия

автор:Дума

visibility 6302

/ брой: 219

България вече страда от климатичните промени

автор:Дума

visibility 6176

/ брой: 219

Откриха Паметник на Васил Левски в Италия

автор:Дума

visibility 6205

/ брой: 219

Великият

автор:Александър Симов

visibility 5360

/ брой: 219

Квалификациите за Мондиал 2026

автор:Дума

visibility 6774

/ брой: 219

Молекулна политика

автор:Юри Михалков

visibility 3935

/ брой: 219

Капитулация за Киев и безпрецедентен контрол за Русия

автор:Дума

visibility 7436

/ брой: 219

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ