19 Февруари 2026четвъртък07:20 ч.

Снимка cska.bg

Арестуваха пиян бразилец от ЦСКА

Дейвид Пастор катастрофира с 2,32 промила алкохол в кръвта

/ брой: 27

автор:Дума

visibility 4603

Десният бек на ЦСКА Дейвид Пастор се забърка в пиянски скандал. Бразилецът бе арестуван, след като бе хванат да шофира след употреба на солидно количество алкохол. Инцидентът се е случил около 2 ч. след полунощ в неделя срещу понеделник в района на бул. "Симеоновско шосе" в София. По данни на разследващите футболистът на "армейците" не е спрял на червен светофар, след което е предизвикал лека катастрофа с паркиран автомобил. Пристигналият на място полицейски екип е тествал бразилеца с дрегер, който е отчел 2,32 промила алкохол. Пастор е задържан за 24 часа и предстои да бъде съден.
От ЦСКА ведвага потвърдиха за случая и обявиха, че ще окажат съдействие на компетентните органи.
"ЦСКА категорично осъжда подобно поведение, което е недопустимо за футболист на най-успешния български клуб. Отговорността за спазване на закона и обществения ред е задължителна за всеки футболист, треньор или служител на клуба, и сме убедени, че всички те трябва да са пример за съвестно и отговорно поведение в ролята си на публични личности.
Клубът не толерира нарушаване на армейските ценности по никакъв повод и ще упражни своите права съгласно ясно установения вътрешен клубен правилник. Бихме искали да уверим спортната общественост, че ЦСКА вече предприема съответните мерки спрямо Дейвид Пастор. Отново подчертаваме, че за нас подобни прояви са недопустими и неприемливи. Убедени сме, че Пастор, както и останалите футболисти на ЦСКА, в бъдеще ще докажат на терена и извън него, че осъзнават сериозната отговорност към клуба, неговите многобройни привърженици и българското общество като цяло", обявиха от Борисовата градина.
Оказа се, че Пастор имал семейни проблеми. Миналата седмица е починала майка му, но той не е успял да присъства на погребението. В петък бекът игра цял мач при 3:1 над Арда.

Странен микс от стари политици и НПО

автор:Дума

visibility 33

/ брой: 34

Шифрин с трета титла

автор:Дума

visibility 31

/ брой: 34

Женската щафета в биатлона остана 12-а

автор:Дума

visibility 27

/ брой: 34

Фейгин завърши 28-а в кратката програма

автор:Дума

visibility 29

/ брой: 34

Експерт: Само 20% от българите си позволяват истинско сирене

автор:Дума

visibility 27

/ брой: 34

Кристин Лагард напуска предсрочно ЕЦБ

автор:Дума

visibility 29

/ брой: 34

Румен Спецов: Няма риск страната да остане без горива

автор:Дума

visibility 28

/ брой: 34

Ватиканът отхвърли поканата на Тръмп

автор:Дума

visibility 30

/ брой: 34

Мерц изключи Германия да има ядрени оръжия

автор:Дума

visibility 28

/ брой: 34

Лондон арестува 1000 педофили месечно

автор:Дума

visibility 27

/ брой: 34

Накратко

автор:Дума

visibility 29

/ брой: 34

Морален компас за държавност

visibility 22

/ брой: 34

Прощавай, Дяконе!

visibility 30

/ брой: 34

Мълчанието на рамкирания светец

visibility 26

/ брой: 34

Барелеф на Димчо Михалевски на Маказа! Той го заслужава

visibility 30

/ брой: 34

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ