20 Септември 2021понеделник19:52 ч.

Снимка Арда

Арда приключи с тежък разгром в Европа

visibility 87

Арда приключи безславно в Европа. "Сините" от Кърджали загубиха с 0:4 като гост от Апоел Беер Шева в среща реванш от Лига на конференциите. Така при дебюта си на международна сцена тимът на Николай Киров инкасира шест безответни гола в двата мача.

На стадиона в Петах Тиква още в 5-ата минута Акулатсе с удар от границата на наказателното поле откри резултата. Отговорът на Арда не закъсня и в 9-ата минута Спас Делев изпълни отлично пряко свободен удар, но стражът на домакините успя със сетни усилия да избие топката. Няколко минути по-късно Лъчезар Котев стреля от около 25 метра, но топката мина до страничния стълб. В 25-ата минута Иван Караджов показа завиден рефлекс и успя да избие опасен удар на играч на Апоел. В ответната атака Светослав Ковачев изведе очи в очи Делев срещу вратаря на домакините, но ударът му срещна неговото тяло. В 29-ата минута главният съдия отсъди дузпа за игра с ръка на Желев в наказателното поле, която Суфари превърна в гол за 2:0. В 33-ата минута Караджов успя да избие опасен удар на Акулатсе.

След почивката Караджов на два пъти се оказа последното препятствие пред играчи на Апоел, като не позволи те да се разпишат след опасни удари. В 70-ата минута Южеийн Анса се възползва от разбъркване в наказателното поле на Арда покачи на 3:0. В 83-ата минута Хатуел с точен удар от границата на наказателното поле прати топката зад Караджов за крайното 4:0.