Арабаджиеви са арестувани в Испания
Ветко Арабаджиев и съпругата му Маринела са арестувани в Испания. По непотвърдена информация двамата са задържани в Барселона, съобщи БНР.
Двамата бяха обявени за издирване преди половин година с червена бюлетина на Интерпол. Припомняме, че в началото на септември миналата година спецпрокуратурата направи показна акция срещу хотелите на фамилията и обвини Арабаджиеви задочно в данъчни престъпления и пране на пари.
Претърсени бяха офисите на хотел "Маринела" в София и хотел "Марица" в Пловдив, които са собственост на Ветко Арабаджиев.
Общо 10 души, сред които и синът им Вълчо, бяха задържани. От 10-те бяха привлечени 6 лица под наказателна отговорност. Сред тях бе и синът на Арабаджиев, който е с обвинение пране на пари. При претърсване на адреси, хотели и домове бяха намерени над 10 милиона в брой, като по-голямата част от тях в евро.