20 Февруари 2026петък04:39 ч.

"Afrodiaspora" - бунтарският и поетичен дух на Сусана Бака

/ брой: 107

автор:Дума

visibility 277

Афро-перуанската певица Сусана Бака ще представи своя нов албум "Afrodiaspora" в "София лайв клъб" на 18 май от 20 ч. В десетия си албум носителката на "Грами" Сусана Бака се впуска в изследване на африканското присъствие в Америките и отпечатъка, който то оставя върху културата на Латинска Америка. "Afrodiaspora" е крайъгълен камък в цялостната работа на Сусана, чийто обичани албуми отразяват стремежа й да съхрани афро-перуанското наследство и да покаже красотата на своята култура на света. Тя го прави по толкова вълшебно красив начин, че успява да докосне душата на съвременния човек от което и да е кътче на тази земя. Музиката в албума отразява бунтарския и поетичен дух на Сусана, която се впуска в пътешествие из Боливия, Колумбия, Венецуела, Бразилия, Куба, Мексико, та чак до Ню Орлийнс в САЩ и представя африканското наследство в Америките, погледнато през нейните очи.

 

Европейската премиера на новия албум на Сусана Бака бе на 18 април и точно месец по-късно певицата ще го представи пред българска публика. "Afrodiaspora(Luaka Bop)" може да се намери в Дюкян Меломан, научи ДУМА от Маргарита Борисова. Концертът на Сусана Бака се организира от "Джаzz+" и по време на изявата й тютюнопушенето в "София лайв клъб" ще бъде забранено. Билети за концерта има в Дюкян Меломан, в магазини Ориндж, Пикадили, Техномаркет, Фотосинтезис и на още много други места в мрежата на Тикетплюс.

 

Парламентът изслушва енергийни шефове за авариите в АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 865

/ брой: 34

Експерт: Само 20% от българите си позволяват истинско сирене

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 34

Кристин Лагард напуска предсрочно ЕЦБ

автор:Дума

visibility 908

/ брой: 34

Румен Спецов: Няма риск страната да остане без горива

автор:Дума

visibility 983

/ брой: 34

Ватиканът отхвърли поканата на Тръмп

автор:Дума

visibility 943

/ брой: 34

Мерц изключи Германия да има ядрени оръжия

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 34

Лондон арестува 1000 педофили месечно

автор:Дума

visibility 872

/ брой: 34

Морален компас за държавност

visibility 1061

/ брой: 34

Прощавай, Дяконе!

visibility 1184

/ брой: 34

Мълчанието на рамкирания светец

visibility 891

/ брой: 34

Барелеф на Димчо Михалевски на Маказа! Той го заслужава

visibility 791

/ брой: 34

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ