22 Февруари 2026неделя14:10 ч.

Александра Христова е новият председател на партия "Български социалдемократи"

/ брой: 265

автор:Дума

visibility 1291

Александра Христова е новият председател на „Български социалдемократи". Тя бе избрана по време на 50 юбилеен конгрес на партията, който се проведе в Стара Загора.
„Ще продължим политиката на партията. Ще бъдем отворени към другите леви партии. Нашата цел е да има социалдемократи в управлението на страната. Каузата ни е повишаване доходите на гражданите, които да им гарантират дом, храна, облекло, образование и здравеопазване. Трябва да осигурим работа на всеки българин и да имаме собствена парламентарна група", коментира Христова.
За президент на партията беше избрана Светлина Йолчева, а мнозинството гласува Еленко Божков да бъде зам.-председател. На конгреса присъстваха 141 делегати от всички 28 области от цяла България.
На форума бяха приети платформа и политическа декларация на партията. От „Български социалдемократи" са категорични, че ще запазят съюза с БСП, но са против мажоритарните избори и са за запазване на преференциалната пропорционална избирателна система. Формацията има структури в 157 общини в България.
Гости на конгреса бяха членове на ръководствата и лидери на леви партии, както и представители на Социалистическия интернационал. 

 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 6003

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 8795

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 6646

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 7181

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 5708

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 7268

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 7197

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 7379

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 8004

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 6369

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ