14 Септември 2025неделя02:39 ч.

56% в РСМ са против промени в конституцията

/ брой: 96

автор:Дума

visibility 900

Според проучване на Института за политически изследвания в Скопие 56,1% от гражданите на РСМ смятат, че конституцията им не трябва да се променя, за да бъдат вписани в нея българите, в замяна на отварянето на преговорните глави за членство в ЕС. Подкрепа на конституционните промени са заявили едва 27,5 на сто от участвалите в проучването 1112 души. 

Според вицепремиера по европейските въпроси Боян Маричич причината за резултатите е дългогодишната политика на опозицията за всяване на страх, че това ще доведе до обезличаване на РСМ. Той даде като пример Преспанския договор с Гърция, предизвикал протести, но в крайна сметка довел до ползи за страната.

Процесът на присъединяване към еврото няма да е лек

автор:Дума

visibility 1829

/ брой: 170

Димитър Радев за първи път на заседание на ЕЦБ

автор:Дума

visibility 1401

/ брой: 170

Предупреждават ни за опасни храни от чужбина

автор:Дума

visibility 1699

/ брой: 170

Задава се хаос със сметките за парно

автор:Дума

visibility 1183

/ брой: 170

Показно убийство на привърженик на Тръмп

автор:Дума

visibility 1123

/ брой: 170

Учебната година в Гърция започна с протести

автор:Дума

visibility 1018

/ брой: 170

Ким Чен Ун подготвя дъщеря си за лидер

автор:Дума

visibility 1417

/ брой: 170

НАТО няма да активира член 5

автор:Дума

visibility 1339

/ брой: 170

Истинска памет

автор:Александър Симов

visibility 1410

/ брой: 170

Диагноза - русофобия

автор:Боян Бойчев

visibility 1749

/ брой: 170

Драма с класов привкус

автор:Юрий Борисов

visibility 1832

/ брой: 170

Приложима ли е четиридневна работна седмица в България

visibility 1193

/ брой: 170

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ