09 Май 2025петък11:09 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

"Тренд":

52% дават отрицателна оценка за работата на държавния глава

/ брой: 21

автор:Дума

visibility 962

52 на сто от българите дават отрицателна оценка за работата на президента, а 36% я оценяват положително, сочи изследване на "Тренд". С действията си Румен Радев се опитва да трупа политически капитал, за да представи себе си за потенциална алтернатива, оставяйки парламентарната опозиция с второстепенна роля, смятат запитаните.
Парламентът традиционно получава най-нисък дял положителни оценки - 15%. Правителството пък се ползва с подкрепата на 22 на сто от анкетираните. Сред избирателите на ГЕРБ 4-ма от 10 души подкрепят кабинета, но мнозинството от тях не споделят това мнение.
Положително отношение към работата на правителството декларират и около една трета от симпатизантите на ДПС.
Все по-малко хора да заявяват участие в изборите. Ако днес има нови, ще имаме още по-ниска от и без това рекордно ниската активност на последните два парламентарни вота.
Наблюдава се лек ръст в желанието за предсрочни парламентарни избори от 30% през ноември до 34% през януари. 42% обаче са на мнение, че предсрочен вот не е необходим.
Няма сериозно очакване за промяна, породена от предстоящата ротация на премиера Николай Денков с Мария Габриел. Според 56% ротацията няма да промени съществено управлението.
Близо половината от българите - 46 на сто признават, че не са запознати по същество с промените в конституцията. Само 17% изразяват одобрение към тях, като това се отнася за приблизително половината от избирателите на ГЕРБ и ПП-ДБ, както и около една пета от тези на ДПС. 30% не одобряват промените.

Освобождаването на цената на тока е отложено

автор:Дума

visibility 3062

/ брой: 81

С близо 46% по-скъп е токът за бизнеса на годишна база

автор:Дума

visibility 1366

/ брой: 81

Очакват поскъпване на пчелния мед

автор:Дума

visibility 2589

/ брой: 81

Калпава пропаганда

автор:Александър Симов

visibility 5313

/ брой: 81

Пенсии и стълбове

автор:Ваня Григорова

visibility 4389

/ брой: 81

Как се стигна дотук?

автор:Таня Глухчева

visibility 6783

/ брой: 81

В Павликени приказката продължава

автор:Ина Михайлова

visibility 6695

/ брой: 81

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ