16 Ноември 2025неделя08:12 ч.

Предстои спектакълът да бъде представен и в Сливен

500 души от 5 държави аплодираха "Последната сватба на царя" у нас

/ брой: 186

автор:Дума

visibility 747

Над 500 души от България, Франция, Турция, Молдова и Татарстан аплодираха премиерния спектакъл "Последната сватба на царя" в Исторически парк край Варна. Постановката преразказва легенда за Иван Асен II от началото на ХIII век. А публиката стана емоционален свидетел на майсторски пресъздадени от артистите бойни и политически действия, силни и опасни огнени картини, победи и трагедии, драми и любов.

Огнено и светлинно шоу "Палячи" предшества атрактивното представление. Създадено е преди 6 години от Иван Ценков, който е и основен хореограф. Девет души изпълняват уникални по рода си програми, сливайки древните традиции с иновативни техники. След десетки гостувания на фестивали на Стария континент и на Балканите трупата зае достойно място в топ 3 на Европейската класация на огнените атракциони, подредена от най-големите туристически оператори.

Ценители ще имат възможност отново да се насладят на спектакъла, който ще бъде представен в две поредни вечери, на 16 и 17 октомври, в крепостта "Туида" в Сливен.

 

 

Кабинетът одобри бюджета за 2026 г.

автор:Дума

visibility 13701

/ брой: 214

Тежките ремонти на магистралите приключват

автор:Дума

visibility 12004

/ брой: 214

България с най-голям спад на производството

автор:Дума

visibility 11596

/ брой: 214

Не се презапасявайте с гориво

автор:Дума

visibility 11106

/ брой: 214

Планираният бюджет на ЕС е най-големият

автор:Дума

visibility 11954

/ брой: 214

Безредици в мигрантски център до България

автор:Дума

visibility 13241

/ брой: 214

Киев удари със своя далекобойна ракета

автор:Дума

visibility 12093

/ брой: 214

Накратко

автор:Дума

visibility 9920

/ брой: 214

Град като паркинг

автор:Александър Симов

visibility 8605

/ брой: 214

У нас все парите са важни

автор:Таня Глухчева

visibility 12351

/ брой: 214

Има правен вакуум за сградната инсталация при парното

visibility 12814

/ брой: 214

Казахстан - пример за традиция и отвореност към света

автор:Дума

visibility 11180

/ брой: 214

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ