05 Август 2025вторник16:18 ч.

Зоран Заев: Има напредък по преговорите с Атина

автор:Дума

visibility 494

Три от седемте проблема, по които се преговаря с Атина, са били уредени. Това съобщи премиерът на Македония Зоран Заев, цитиран от гръцки медии. Припомняме, че спорът за името на бившата югославска република сериозно охлади отношенията между Атина и Скопие. Гърците са против името Македония, защото това е названието на историческа територия в границите на гръцката държава.
Според Заев "лесните въпроси" са били уредени. Попитан за географската дефиниция, Заев потвърдил, че това е приемлив избор за страната му и каза, че няколко имена са били споменати.
Това означава, че за нас е приемливо име с географска дефиниция, т. е. ние отхвърляме всички останали, като например хронологичната дефиниция или други предложения, посочи още той.
За най-приемливо медиите спрягат името "Горнамакедония", което обаче трябва да се изписва само слято, според исканията на гръцката страна.
Наистина сме оптимисти за намирането на решение. Разбира се, някои послания са изпратени от гръцката страна по отношение на някои червени линии. Смятам, че трябва да намерим решение, което ще удовлетвори гражданите и на двете страни, изтъкна още Заев.

Достъпът с автомобил до Терминал 2 е забранен до 23 август

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 143

КЗК глоби "Билла" с над 400 хил. лв.

автор:Дума

visibility 385

/ брой: 143

Нерегистрираните до 28 ноември кладенци ще бъдат ликвидирани

автор:Дума

visibility 393

/ брой: 143

Едва 16% от германците готови да хванат оръжие

автор:Дума

visibility 407

/ брой: 143

Гърция призна бекташите за религиозна общност

автор:Дума

visibility 380

/ брой: 143

В Хаити арестуваха бивш сенатор

автор:Дума

visibility 406

/ брой: 143

ЕС губи €1 трилион заради санкциите срещу Русия

автор:Дума

visibility 358

/ брой: 143

Бузлуджа 2025

автор:Александър Симов

visibility 388

/ брой: 143

Попарени мераци

автор:Юри Михалков

visibility 376

/ брой: 143

На почивка с НЗОК

автор:Евгения Младенова

visibility 394

/ брой: 143

Те донесоха свободата

автор:Евгений Белий

visibility 366

/ брой: 143

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ