05 Юни 2025четвъртък14:13 ч.

Животоописанието като приказка

/ брой: 126

автор:Дума

visibility 5020

Галерия "Ракурси" представя до 15 юни изложбата "Curriculum vitae" на Атанас Хранов. В художественото пространство на ул. "Хан Крум" 4а са изложени 15 живописни платна, обединени от идеята за паралелна биография.
    На латински "курикулум вите" означава буквално протичане на живота. На английски е термин, който маркира единствено професионалния път или така популярното CV. Онова, което Карлос Кастанеда нарича "път със сърце", не фигурира дори в раздела "други интереси" на нашата автобиография. И може би е добре. Защото само през очите на твореца животоописанието може да изглежда като приказка, отбелязват организаторите. По пътя има битки и победи, падения и надежди, любов, ябълки от двора на баба. Има радости, вълнения и усмивки в очите. Има носталгия, печал и страхове. Има хора, идеи и дълбини, в които те тегли да се гмурнеш.
Старателно събираните дати и факти, описани в нашето CV, нямаше да съществуват без личната ни, съкровена приказка, която не можем да разкажем с думи, но можем да я припознаем, щом я видим. Това е преживяването, към което този път провокират картините на Атанас Хранов, допълват от галерията.
Curriculum vitae е визитката ни пред света на суетата.
Curriculum vitae на Атанас Хранов - съкровената биография на нашите чувства.
Авторът е роден през 1961 г. в Пловдив, където живее и работи. Завършил е Националната художествена академия, специалност дърворезба при проф. Антон Дончев. Откривал е изложби у нас и в чужбина.

Назначават още 220 чиновници в агроминистерството и ДФЗ

автор:Дума

visibility 263

/ брой: 100

Нови изисквания за телефоните в ЕС в сила от 20 юни

автор:Дума

visibility 246

/ брой: 100

България защити странджанския билков чай за пазара на ЕС

автор:Дума

visibility 251

/ брой: 100

Пчелари настояват да се намали интервалът за пръскания

автор:Дума

visibility 241

/ брой: 100

ЕС отлага мерки срещу Букурещ заради дефицита

автор:Дума

visibility 254

/ брой: 100

НАТО планира засилване на военната си мощ

автор:Дума

visibility 258

/ брой: 100

Мелони и Макрон преодоляха различията

автор:Дума

visibility 237

/ брой: 100

Накратко

автор:Дума

visibility 226

/ брой: 100

Непростимо

автор:Александър Симов

visibility 202

/ брой: 100

Нелеп пиар

visibility 222

/ брой: 100

Рестарт - тук и сега

автор:Дума

visibility 228

/ брой: 100

"Локалите" - насилници без кауза

автор:Юлия Кулинска

visibility 238

/ брой: 100

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ