18 Юли 2025петък23:06 ч.

Жълт код за валежи в Западна България

автор:Дума

visibility 187

Жълт код за интензивни валежи и гръмотевици  е обявен  за  11 области в Западна България, съобщават от НИМХ. Те са Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, София-град, София-област, Перник, Кюстендил, Благоевград и Пазарджик.

Там се очакват валежни количества около 20-30 л/кв.м, като на места  и до 50 л/кв.м.

 Над по-голямата част от Източна България ще бъде слънчево и топло, с временни увеличения на облачността и слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са от 22-23° на места в Западна България, до 32-33° на места в източната част от Горнотракийската низина. Атмосферното налягане е и ще се задържи малко по-ниско от средното за месеца.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 677

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 653

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 759

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ