20 Февруари 2026петък07:38 ч.

За Йотова най-важна е борбата с бедността

/ брой: 177

автор:Дума

visibility 429

Най-важният приоритет за вицепрезидента Илияна Йотова е справянето с бедността, увери тя на конференцията "ЕС. Ще достигнат ли пукнатините по фасадата до фундамента на сградата?", организирана от Института за икономика и международни отношения и Фондация "Фридрих Еберт". Йотова посочи, че има трайна тенденция хората да работят почасово, без гаранция, без трудови договори. "Много неща трябва да се имат предвид, когато се осъществяват такива планове, не бива да гледаме на тях като на нещо, което трябва да усвоим, а като шанс къде да бъде България, след като изпълни проектите, какъв да бъде стандартът на държавата ни, как се вписваме в общата европейска конструкция", коментира тя възможностите на страната във връзка с Плана за възстановяване и устойчивост на ЕС. Според нея е необходим размисъл как да бъдат използвани тези средства, дали моделът и структурата, която зададе ЕК, е най-удачна, като се имат предвид различията в развитието и стандартите в държавите.

"Няма как да обсъждаме фасади, пукнатини и бъдеще на ЕС, ако не ги видим и в развитието на собствените си държави. ЕС не е някакъв изкуствен имагинерен модел, не е стъклена къща, в която виждаме какво се случва, сякаш не участваме в нея. Ние сме част от жителите на тази стъклена къща, ние сме вътре. Крайно време е да свикнем, че ние също сме тези, които правят европейската политика", заяви вицепрезидентът. Според нея само голям наивник може да смята, че са излекувани раните в ЕС след кризата през 2008 г. Унищожаването на средната класа, политиката на крайни ограничителни мерки доведоха първите години до още по-голямо блокиране на европейските държави, икономиката и бизнеса, обобщи Йотова.

 

 

 

Вицепремиер с арест за алкохол и дрога

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 35

Обновлението в БСП ще бъде видимо

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 35

Нашата цел е изграждането на истинска социална държава

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 35

Доживотен затвор за експрезидента на Южна Корея

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 0

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 0

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 0

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 0

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ