01 Юни 2024събота11:08 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

За щастието и 600-те лева

/ брой: 82

автор:Аида Ованес

visibility 93

Когато бях малка, много обичах дядо ми да ми разказва приказката за веселия кърпач. Той винаги работел каквото му падне, а докато работел - пеел и се смеел. Султанът не можел да разбере как може кърпачът едва да припечелва, а никога да не унива. Един ден се разпоредил да затворят работилницата му. Ала вечерта научил, че кърпачът пак отишъл в кръчмата да се почерпи и пак пеел и се веселял. Като нямам работилница, ще продавам вода, казал си той. Султанът наредил да счупят грънците, с които разнасял вода, но на вечерта кърпачът пак се веселял, защото измислил с друго да припечелва... Като свършеше приказката, дядо ми не пропускаше да подчертае (всеки път с различни думи), че щастието не е в парите и най-скъпите неща не се купуват - те са в голямото и добро сърце на хората.
Вчера станахме свидетели на нещо напълно забравено през последните 25 години - бедно българско семейство с 10 деца живее с малко повече от 600 лв. месечно. В наши дни, когато у нас дори милионерите се оплакват, че парите не им стигат, двама обикновени българи са решили да имат 10 деца, за да им е весело. Но важното за двамата е децата им да са нахранени, облечени спретнато и най-важното - да са образовани и здрави. Очевидно още по-важното е, че те са горди и не се оплакват. И за тези 10 деца, отглеждани по този начин, утре вероятно животът ще бъде най-вълнуващото преживяване...
Чудя се дали има директор или управител на държавно предприятие, министър или депутат, които доброволно биха приели поне месец да преживяват с минимална заплата, при това с цялото възможно човешко достойнство и без хленчене? И тогава колко пари биха се освободили в бюджета на държавата, за да се помогне на онова 12-членно семейство да си купи мечтаните крави, за да работят и да се издържат?
 

Личните карти поскъпват почти двойно

автор:Дума

visibility 646

/ брой: 101

Въвеждат таван на изпитите за шофьорска книжка

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 101

Газът от Азербайджан ще покрие 81% от вноса през юни

автор:Дума

visibility 594

/ брой: 101

Животновъди блокират Подбалканския път

автор:Дума

visibility 569

/ брой: 101

Сигнално действие в ядрената сфера

автор:Дума

visibility 694

/ брой: 101

Българи в затвора за измама на Острова

автор:Дума

visibility 641

/ брой: 101

Фетхуллах Гюлен бил отвлечен в САЩ

автор:Дума

visibility 849

/ брой: 101

По-високи мита за зърното от Русия и Беларус

автор:Дума

visibility 625

/ брой: 101

Здравето като бизнес

автор:Таня Глухчева

visibility 625

/ брой: 101

Идеология в технологията

visibility 645

/ брой: 101

Най-важно е да не губиш връзката с хората

автор:Юлия Кулинска

visibility 618

/ брой: 101

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ