29 Януари 2026четвъртък06:19 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

За децата ни

/ брой: 110

автор:Аида Паникян

visibility 9794

Родителят е най-уязвимият човек! Казал го е известен в миналото писател, не аз. Правим всичко за децата си, дори, ако се наложи, не ги раждаме, за да не мизерстват, да не бъдат унижавани.
У нас раждаемостта продължава неудържимо да намалява. И абортите вече са по-малко, но се твърди, че в Европа по този пункт ни изпреварват само французите. Мизерните доходи на стотиците хиляди млади, данъците, които плащат, доплащането за здраве, некачественото образование и още много неуредици ги карат да отдалечат свиването на гнездо, раждането на деца и до над 30-годишна възраст живеят с родителите си. Румънците били рязко намалили абортите, но те вече имат дори национална детска болница, а ние от 46 години сме на първа копка. В наши дни да имаш дете, означава преди да го заченеш, да си наясно каква медицинска помощ и какво образование ще получава то, но 80% болници, съсредоточени в пет големи града и непрекъснато закриващи се училища това това е задача поне с две, но много съществени неизвестни. А в държавата с най-голямо доплащане за медикаменти и най-ниски доходи, властта не ще и да чуе за безплатни лекарства за деца до 14 г., прави си оглушки и за освобождаване от данъци доходите на младите до 26 г.
Липсата на перспектива, много ниската здравна култура, лошото образование им създават порочен мироглед, който често хвърля младите в обятията на дрогата, вместо в съзиданието. Малцина виждат бъдещето си в родината с най-красивите планини, с морския въздух, с природните съкровища и с богатата и вълнуваща история. Десетки хиляди млади през последните 30 години намериха препитание в чужбина и там дават с шепи пари децата им да учат български език, литература, история, обичаи. А България се превръща в държава на старци, които чакат лятото, за да видят внуците си. Как при бедност да се увеличава раждаемостта и кой при застаряващо население да абортира?

Внимавайте с подозрително ниските цени на бензин и дизел

автор:Дума

visibility 999

/ брой: 18

80% от млечните продукти у нас са на една фирма

автор:Дума

visibility 1013

/ брой: 18

Всеки трети IT специалист е с единия крак в чужбина

автор:Дума

visibility 882

/ брой: 18

ЕС и Индия подписаха търговско споразумение

автор:Дума

visibility 880

/ брой: 18

Москва знае имената на предателите на Мадуро

автор:Дума

visibility 1113

/ брой: 18

Рюте отхвърли призивите за европейска армия

автор:Дума

visibility 998

/ брой: 18

Виктор Орбан привика украинския посланик

автор:Дума

visibility 1094

/ брой: 18

Медийният герой

автор:Александър Симов

visibility 1518

/ брой: 18

Столична PR агенция

автор:Ваня Григорова

visibility 1600

/ брой: 18

Искате пожизнена втора пенсия?

автор:Дума

visibility 893

/ брой: 18

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ