Юнайтед с първа победа в групата

Бербатов пак не игра, ще се бори за титулярно място

/ брой: 139

visibility 70

Манчестър Юнайтед постигна първата си победа в Група "С" на Шампионската лига. "Червените дяволи" спечелиха като гости на Оцелул (Рум) с две попадения от дузпи на Уейн Рууни. Българският нападател Димитър Бербатов остана на резервната  скамейка и така и не се появи в игра, въпреки че босът сър Алекс Фъргюсън направи само 2 от позволените 3 смени. Той обаче направи 9 промени в сравнение с тима, който завърши наравно с Лиърпул (1:1) във Висшата лига на Англия. Превъзходството на Юнайтед не се материализира до 64-тата минута, когато Сергиу Костин спря с ръка центриране на Рууни и английският национал сам реализира отсъдената дузпа. Завърналият се след продължилтелно лечение на контузия Неманя Видич получи редовния си червени картон (64) за фаул срещу Габриел Гюргиу. Домакините също останаха с човек по-малко, след като Милан Перендия (89) инкасира втория си жълт картон. Рууни пък вкара втория си гол от дузпа, след като бе съборен в наказателното поле от Ливиу Антал. "Доволен съм от резултата и представянето на отбора. Липсваше ни острота през първото полувреме, но останахме  концентрирани и постигнахме резултата, който искахме. Не е лесно да се играе навън. Видич наистина вдигна високо крака си и съм забелязал, че в европейските мачове това често се наказва с картон. Въпреки това смятам, че изгонването му бе пресилено. Едва ли обаче ще обжалваме решението пред УЕФА, защото не вярвам да спечелим", коментира мениджърът на Ман Юн Алекс Фъргюсън. Бенфика също победи като гост и остана начело в групата. За португалския тим това е втори пореден успех на чужд терен. Бразилецът Бруно Сезар (20) откри резултата след центриране на Пабло Аймар, а парагвайският национал Оскар Кардосо (75) удвои от пряк свободен удар. Бенфика завърши мача с 10 души след червения картон на Емерсон (86).
Дебютантът Манчестър Сити записа първата си победа в Шампионската лига. "Гражданите" се наложиха трудно над Виляреал с 2:1. Гостите от Испания излязоха напред още в 4-тата минута, когато силен шут на Джузепе Де Роси бе само париран от вратаря Джо Харт и Кани довкара топката в мрежата. Карлос Марчена (43) обаче си отбеляза автогол в опита си да изчисти центриране на Александър Коларов. Победния гол вкара аржентинецът Серхио Агуеро в 3-тата минута на добавеното време, след като засече подаване на сънародника си Пабло Сабалета. Байерн Мюнхен допусна първия си гол в групата и загуби 2 точки при гостуването си на Наполи (1:1). Баварците откриха рано-рано чрез Тони Кроос (2), но Холгер Бадщубер (39) си отбеля автогол с глава след центриране на Кристиан Маджо. В 49-ата минута вратарят на домакините Марган де Санктис спаси удара от бялата точка на Марио Гомес, след като Фабио Канаваро игра с ръка в наказателното поле.

Димитър Бербатов: Искам повече шансове

Нападателят на Ман Юн Димитър Бербатов е твърдо решен да си върне титулярното място, след като отхвърли молбите на феновете да се завърне в националния отбор. "Искам да получа повече шансове, защото знам, че мога да помогна на отбора (Ман Юн). Ще продължа да давам най-доброто от себе си, за да си спечеля място в първия тим", каза Бербатов. Мачът на Юнайтед в Букурещ срещу Галац беше посетен от няколкостотин български запалянковци, които пътуваха до румънската столица, за да го молят да се върне в националния. Бербатов беше видимо изнедан, но каза, че не планира завръщане. "Не очаквах такава реакция. Не мога да играя за националния отбор, след като не играя за клубния. Бих искал да благодаря на феновете, беше много приятно. Съотборниците ми се чудеха какво става, какъв е този шум по трибуните, и трябваше да им обяснявам", добави българинът.