19 Октомври 2024събота16:39 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Всеки втори по света е с намалени доходи

/ брой: 85

автор:Дума

visibility 468

Доходите на всеки втори човек по света са спаднали заради коронавируса. Жителите на страните с ниски доходи са особено тежко засегнати от загубите на работни места или съкращенията на работното време, показва проучване на института "Галъп", предава "Ройтерс". Базираният в САЩ институт е проучил 300 000 души от 117 страни по света. Половината от имащите работа са печелели по-малко заради прекъсванията, свързани с коронавируса. Това се равнява на 1,6 милиарда засегнати по света, отбелязва "Галъп". "Тези проценти варират от 76 на сто в Тайланд до 10 на сто в Швейцария", отбелязват в изявление авторите на проучването.

В Боливия, Мианма, Кения, Уганда, Индонезия, Хондурас и Еквадор над 70 на сто от запитаните са съобщили, че получават по-малко, отколкото преди глобалната криза. В САЩ това число спада до 34 на сто. Кризата с КОВИД-19 е засегнала работниците по цял свят, особено жените, които са свръхпредставени в нископлатени сектори като продажбите, туризма и хранителните услуги. Проучване на "Оксфам" показа, че жените по света са загубили приходи от 800 милиарда долара заради пандемията.

Над половината от запитаните са заявили, че временно са спрели да работят - около 1,7 милиарда възрастни по света. В 57 страни, включително Индия, Зимбабве, Филипините, Кения, Бангладеш и Салвадор, над 65 на сто от запитаните са съобщили, че временно са спрели работа.

По-слабо са засегнати предимно развитите страни с високи доходи. По-малко от 1 от 10 в Австрия, Швейцария и Германия са спрели временно работа. В САЩ това число е 39 на сто, показва проучването. Освен това един на всеки трима е загубил работата или частния си бизнес, което означава над 1 милиард души по света. Тези цифри също варират, от 3 на сто в Швейцария и 13 на сто в САЩ до над 60 на сто във Филипините, Кения и Зимбабве.

Чуждите инвестиции се сринаха със 77% за година

автор:Дума

visibility 1271

/ брой: 199

Завършването на първия лот от "Хемус" се отлага

автор:Дума

visibility 1246

/ брой: 199

61% от питейната вода у нас се губи

автор:Дума

visibility 1764

/ брой: 198

Планът на Зеленски удари на камък в НАТО

автор:Дума

visibility 1299

/ брой: 199

Атина против двустранните мигрантски споразумения

автор:Дума

visibility 1313

/ брой: 199

София и Скопие ще строят Коридор №8

автор:Дума

visibility 1539

/ брой: 199

Аржентина и България заедно на Антарктида

автор:Таня Глухчева

visibility 1481

/ брой: 199

Безсрамие!

автор:Мая Йовановска

visibility 1710

/ брой: 199

Мутра „спасител“

автор:Юри Михалков

visibility 1523

/ брой: 199

100 решения за България

автор:Дума

visibility 1262

/ брой: 199

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ