20 Май 2024понеделник05:25 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Вразумяване?

/ брой: 136

автор:Светлана Велева

visibility 3586

Тези дни наблюдаваме необичайно активиране на български министри в посока възстановяване на икономическите отношения с Русия. Вчера министър Божидар Лукарски изненадващо заяви, че е загрижен от спада в двустранната ни търговия с Руската Федерация. Трябвало да върнем добре познатите български стоки на руския пазар. Министърът даже предложи създаване на наш логистичен център в Петербург. Земеделският министър пък отново постави въпроса да отпадне руското ембарго за земеделски стоки. Болен проблем, свързан с милиони левове загуби за хиляди стопани.
Върти - сучи, пак до Русия стигаме. Русия е един от най-големите световни пазари, традиционен за българските производители. Намесата на нездрави политически съображения в чисто икономически отношения, ползотворни и за двете страни, води единствено до загуби. Стокообменът между двете страни се е свил с близо 35% за година. Падат и инвестициите от Русия у нас - едва 15,5 млн. евро за първото тримесечие, което и без това отбелязва драстичен спад. Като цяло инвестициите са намалели тройно за година, а приходите от инвестиции в недвижими имоти, чийто основен дял се държи от руски граждани, отчитат двоен срив. Скромен е и вносът на руски стоки у нас. За миналата година сме внесли основно растителни продукти за 2 млн. и готови храни и напитки за 5,4 млн., което е спад с 1,3 млн. Да не пропускаме и спада на руски туристи - над 25%. Нормално - при неспирната медийна агресия срещу Русия, създаването на "вражеския й облик" от страна на самозвани "общественици", които би трябвало да са под  медицинско наблюдение, се създава крайно неблагоприятна и негостоприемна инвестиционна среда. За да угодим на новия "брат", лишаваме страната от печеливши пазари, инвестиции и свежи пари в икономиката, от което вече и министрите на ГЕРБ признаха, че губим. Дали здравият разум започва да надделява?

 

"Булгаргаз" съди "Газпром" за 400 млн. евро

автор:Дума

visibility 1435

/ брой: 91

КЕВР: Евтиното парно ще доведе до по-скъп ток

автор:Дума

visibility 1386

/ брой: 91

Изпитът за ловци поскъпва

автор:Дума

visibility 1408

/ брой: 91

Състоянието на Фицо остава "много тежко"

автор:Дума

visibility 1530

/ брой: 91

Нидерландия ще има дясно правителство

автор:Дума

visibility 1454

/ брой: 91

Скъсаха Преспанския договор в Атина

автор:Дума

visibility 1549

/ брой: 91

Извънредно положение в Нова Каледония

автор:Дума

visibility 1352

/ брой: 91

5 куршума

автор:Таня Глухчева

visibility 1665

/ брой: 91

Стъкмистика

автор:Мая Йовановска

visibility 1640

/ брой: 91

За достойна България в мирна Европа!

автор:Дума

visibility 1551

/ брой: 91

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ