22 Юли 2025вторник03:54 ч.

Война на изтощение, мир в замяна на територии

Пролетното ни настъпление се отменя, а също и лятното, твърди руското издание "Репортер"

/ брой: 50

автор:Дума

visibility 971


Защо няма да има пролетно руско настъпление (също и лятно)... Всъщност за какво ни е то? Кой е казал да откъснем повече украински територии, докато въоръжените сили на Украйна (ВСУ) няма да могат да оказват достойна съпротива? И защо са ни тези територии, извинете за глупавия въпрос? В бъчва ли да ги консервираме? А какво ще заповядате да се прави с побърканото местно население, с мозъци, разядени до основи от украинската контрапропаганда? Кой ще го лекува и храни? Вие ли?

Не, момчета, планът се измени 

ако още не сте забелязали. Никакви настъпления повече няма да има, сега Путин ще превзема Украйна и нейните спонсори чрез изтощение. Всъщност какво ще се случи? Той и сега вече прави това.

Ако някой не е забелязал - от октомври миналата година Путин започна леко да замразява конфликта, войната се насочи към изчерпване на ресурсите. Затова бойните действия се водят само със силите на "Вагнер" и народните милиции на Луганската и Донецката народна република - Путин държи редовната армия в резерва в случай на пробив или контранастъпление на ВСУ.

Те ще се подхлъзнат - и тогава ние ще ударим! Отначало ще ги смелим в активна отбрана, а след това ще отхапем толкова територия, колкото е необходимо, за да отдалечим ВСУ от новите ни граници, от коридора към Крим и Азовско море (ще ги отдалечим на разстояние един изстрел от техните далекобойни ракетни системи за залпов огън и планиращи боеприпаси, доставяни им от НАТО).

Между другото,

при спонсорите на киевския режим настъпи напрежение

с доставките на бойни комплекти и "желязо". И двете свършиха. Западът не разчиташе на толкова дълга военна кампания. А и ние не очаквахме това, честно казано. Оттук и нашите проблеми с недостига на снаряди, които Пригожин разкри, влизайки в открит конфликт с Министерството на отбраната на Руската федерация. Но ние ще решим проблемите си (вече ги решаваме, имаме производствена база за това), а Западът, за да започне производството на снаряди и "желязо", се нуждае от време - минимум една година. Въпросът е дали Байдън има тази една година? И то във време, когато Путин му подхвърли нов проблем - надпреварата в ядреното въоръжаване.

"Вагнер" сега воюва за водата за Донбас 

Тази задача ще бъде решена с освобождаването на Славянск и Краматорск. Вече дадохме вода на Крим, заедно със сухопътния коридор до полуострова. Азовско море вече е вътрешно море на Руската федерация. Тук аз обобщавам междинните резултати на СВО.

Херсон и Запорожие ще освободим следващия път (или този път, ако "небратята" се втурнат към Мелитопол). Засега на това ще бъде възможно да се постави точка и запетая, фиксирайки статуквото. После да се направи пауза и да се изяде "Туикс", наблюдавайки с крайчеца на окото как Щатите решават подхвърлените от нас задачи за обновяване на закърнялата им ядрена триада.

Разбира се, започвайки СВО, ние разчитахме на повече, но и постигнатите резултати, при проблемите, с които се сблъскахме в началния етап, могат да се считат за доста успешни. Не всички задачи се решават челно. Понякога се налага да се заобиколи. Кутузов също, за да победи, първо трябваше да предаде Москва. Могат да ми възразят, че, видите ли, твърде много Кутузовци се появиха, а по някаква причина

нито един Суворов не се наблюдава 

Съгласен съм, но на кого му е лесно сега?

Проблемите на целия свят едва започват. Буквално след година сегашните проблеми ще изглеждат като цветя на враговете ни. Решихме междинните задачи на СВО, а окончателните задачи ще решим след година...

 

 

Бедността в България се увеличава през 2024 г.

автор:Дума

visibility 1833

/ брой: 132

Овцевъдите искат драконовски мерки срещу шарката

автор:Дума

visibility 1948

/ брой: 132

10% ръст на цените и приходите на хотелиерите

автор:Дума

visibility 2012

/ брой: 132

Украински дронове атакуваха Москва

автор:Дума

visibility 1626

/ брой: 132

Антиимигрантски протести във Варшава

автор:Дума

visibility 2035

/ брой: 132

Румъния не може да спаси наводнената солна мина

автор:Дума

visibility 1956

/ брой: 132

Накратко

автор:Дума

visibility 1881

/ брой: 132

Завръщането

автор:Александър Симов

visibility 2000

/ брой: 132

Диагноза

visibility 1920

/ брой: 132

Натиск върху съда

visibility 1953

/ брой: 132

Признателност към Апостола

visibility 1877

/ брой: 132

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ