30 Април 2026четвъртък17:57 ч.

Война на фасони

/ брой: 72

автор:Юри Михалков

visibility 3933

"Умните" ракети на САЩ и Запада срещу Сирия уцелиха точно глупостта на политиката им спрямо арабската държава.
Да, тези ракети наистина "умни" - не уцелиха Русия, не унищожиха сирийска военна част, не убиха сирийски военни, не нанесоха поражения. Изобщо умно избягваха решения на чисто военни проблеми.
И какви тогава проблеми решиха, ще се запитат мнозина. Ами имиджови проблеми. Доналд Тръмп се изежи след изфабрикуваната химическа атака в град Дума на 7 април и се закани да удари Асад. Щяха да го разсипят от майтап, ако заканата му се бе оказала куха. Той трябваше да действа, което значеше да се съобрази единствено с Русия. Дали се е обадил на Путин да го предупреди, както гласят някои съобщения, дали пет пъти е мерил, преди да даде заповед не знаем, но така или иначе ракетните удари не прозвучаха като наказание за Дамаск. Нищо чудно, това е била една от целите - да се ударят менте мишени, за да не пламне трета световна война. И Тръмп, и Западът да не станат за смях.
Така обаче те си мислят. Защото ракетите се оказаха "по-умни" от ползвателите им - благодарение на тях лъсна целият имиджов театър, който Тръмп бе решил да разиграе, след като толкова инфантилно бе рипнал на Асад.
Нищо чудно в хода на драмата Путин да е получил пряко или индиректно послания от Белия дом да влезе в положението на стопанина му и да не реагира на едни безопасни ракети, че иначе фасонът на колегата отива на кино. Парадоксално, но Путин е трябвало да спасява имиджа на своя съперник. И каква излиза тя? Заради единия фасон Америка и Западът са готови да доближат света до трета световна.
"Умните" ракети уцелиха САЩ, Великобритания и по други места. Лъсна с цяла сила незачитането им на Устава на ООН и международното право. Те "наказаха" Асад, без да изчакат заключението на Организацията за забрана на химическото оръжие (ОЗХО). Това едва ли е случайно - такова няма, то е предадено на ООН още преди две години. Всъщност Западът се държи като мутра, за когото правилата не важат и може да си фабрикува обвинения както му скимне.
Да не говорим, че "умните" си ракети САЩ, Великобритания и Франция подредиха оръжейния бизнес на Русия. Руските ПВО системи на Сирия свалиха две трети от изстреляните ракети. Сега кой ли не ще се натиска да има такива системи. На Тръмп не може да му се отрече, че с бизнесменски нюх е разчистил пазара за руското оръжие. Нищо чудно обаче да започне ново разследване срещу него за връзки с Москва.
Между другото съобщенията гласяха, че нито една британска ракета не е поразила целта си. Нищо чудно след време да стане ясно, че на 14 април британските ракети срещу Сирия са попаднали точно в премиерското кресло.  

 

Спешна проверка в „Малинова долина“ заради радиация

автор:Дума

visibility 764

/ брой: 79

ЕП поиска по-голям бюджет на ЕС за следващия програмен период

автор:Дума

visibility 697

/ брой: 79

Европейската комисия заведе дело срещу България

автор:Дума

visibility 708

/ брой: 79

Инфлацията в България стигна двегодишен връх

автор:Дума

visibility 661

/ брой: 79

Онлайн магазините масово мамят с намаления

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 79

"Алстом" ще успее да достави в срок новите 35 влака

автор:Дума

visibility 694

/ брой: 79

Обща стачка блокира Гърция навръх 1 май

автор:Дума

visibility 714

/ брой: 79

Китай се готви да изнася горива

автор:Дума

visibility 691

/ брой: 79

ЕС призова за цифрова самоличност

автор:Дума

visibility 645

/ брой: 79

Повече полицаи в училищата в Каталуня

автор:Дума

visibility 685

/ брой: 79

Само работещите могат

автор:Ваня Григорова

visibility 674

/ брой: 79

Осигуряване за пенсия или пари веднага

visibility 713

/ брой: 79

Значението на думите

visibility 694

/ брой: 79

Ей, дръпнахме с богатството!

автор:Юрий Борисов

visibility 704

/ брой: 79

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ