22 Май 2026петък01:52 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Внесоха в съда първия иск за разменените бебета

/ брой: 22

автор:Дума

visibility 506

Първият иск за разменените бебета вече е внесен в съда. Това съобщиха от Софийския градски съд. Документите са внесени от адв. Стоян Стойков. Семейството, което той представлява, претендира обезщетение от болница "Шейново" в размер на 300 хил. лева. Материалите ще бъдат разпределени на съдия на случаен принцип. Преди дни бе оповестено, че семействата на разменените бебета трябва да платят по 12 000 лева, за да предявят иск в съда.
Случаят е от края на миналата година, когато стана ясно, че децата на две родилки са били разменени. На 13 януари здравният министър Асен Меджидиев изрази задоволство, че "този проблем е решен", потвърждавайки, че бебетата са при биологичните им майки.
Искът за 300 хиляди лева от семейството на едно от разменените бебета е твърде висок, каза  юристът на болницата Вили Костадинова.

В шепа джобове

автор:Любослав Костов

visibility 910

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ