22 Май 2026петък02:48 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Владимир Георгиев: Обществото очаква реални действия за високите цени

автор:Дума

visibility 17686

„Хората искат държавата да е до тях – не само на думи, а с реални действия и подкрепа.“. Това заяви водачът на листата на „БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ в 26-ти МИР София област Владимир Георгиев в ефира на БНР. По думите му кампанията протича в условия на обществена умора от честите избори, но въпреки това се отчита засилен интерес към БСП и очакване за конкретни решения.

Основен акцент в разговора бе кризата с цените и липсата на ефективен контрол върху спекулата. Георгиев подчерта, че хората не усещат държавата като реална подкрепа в труден момент и че фокусът трябва да бъде върху доходите и цените, а не върху второстепенни теми.

Той припомни, че БСП е внесла законопроект „Антиспекула” с цел защита на потребителите и реален контрол върху цените. „Искахме да говорим за цените и за контрола.“, заяви Георгиев по повод проваленото заседание на Народното събрание и подчерта, че обществото очаква действия, а не пасивност от страна на държавата.

„Има нужда от нов обществен договор и възстановяване на доверието на гражданите в политиката. Изборът на Крум Зарков за председател на БСП е знак, че партията чува обществените очаквания.”, каза още Владимир Георгиев.

Сред приоритетите, които Георгиев очерта, са възстановяването на държавността в ключови сектори като здравеопазване, социални услуги и политики за младите хора. „Хората искат да усещат, че имат държава, на която могат да разчитат.“, подчерта той.

Георгиев акцентира и върху необходимостта от данъчна реформа, като отбеляза, че настоящият модел задълбочава неравенствата. По думите му политическата нестабилност се отразява пряко и на местната власт, като създава невъзможност за планиране и нормално функциониране на общините.

„Глас за БСП е гаранция, че темата за справедливостта ще бъде в дневния ред на Народното събрание. Подкрепете ни с №5.”, каза в заключение Владимир Георгиев.

В шепа джобове

автор:Любослав Костов

visibility 910

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ