В Драматичния театър в Търговище започнаха репетициите на "Ангели и караконджули". Най-новата българска пиеса е от Хасан Ефраимов и Надя Асенова, които са и нейни режисьори, информират от ръководството на културната институция.
Спектакълът е част от програмата на театъра "Разширяване на зрителската аудитория и етнически толеранс". Изграден върху принципите на притчата и легендата, текстът ще пренесе зрителя в приказна история с елементи на магически реализъм.
Към актьорския състав за това ново предизвикателство се присъединява Владислав Карамфилов-Влади Въргала, познат добре на публиката от участието му в хитовото представление на Търговищкия театър "Когато светът беше шарен". На сцената той ще си партнира с актьорите от трупата: Любомир Фърков, Божидар Попчев, Атанас Махнев, Радослав Радев, Маргарита Маркова и Моника Динова, за която спектакълът е професионален дебют.
Визуалната магия и сценографията са на Тодор Райков, познат от работата си по спектаклите "Сън в лятна нощ", "Напразни усилия на любовта", "Ана от другата страна" и "Брак по спешност", а музиката е на Емил Цонев.
Премиерата на "Ангели и караконджули" ще бъде на 27 септември в Държавния драматичен театър в Търговище.

