05 Юни 2025четвъртък12:25 ч.

Велина Атанасова: Ние сме за съхранение на семейните ценности

автор:Дума

visibility 1271

„Ние като общество не трябва да допускаме в учебното съдържание да присъстват теми за джендър идеология, каквито има деликатно вплетени в текстове и в картинки  за най-малките деца. Те объркват съзнанието им, искаме то да остане чисто и когато настъпи пълното биологично съзряване за това решение, тогава нашите пораснали деца да се самоопределят“, каза кандидатът за народен представител и председател на общинската организация на БСП в Стара Загора Велина Атанасова.

„Ние от БСП не сме против различните, имаме програми за всички социални групи, но  сме против джендър идеологията, която  навлиза в училище. Ние сме за съхранение на семейните ценности“, подчерта Атанасова и припомни, че в България  има произнасяне на Конституционния съд по темата, имаме Конституция, но всички сме свидетели, че тази деликатна човешка тема, прекалено се използва от други фактори и международният натиск отвън към страната е доста силен.

Според нея тази тема касае всеки един от нас, тя стои във възпитанието и образованието на всеки. Референдумът, за който БСП настоява и подкрепя подписката  за неговото провеждане, цели именно разговор в обществото.

„От срещите ни в тази кампания видяхме, че хората искат да бъдат чути, трудно живеят през последните месеци и имат какво да ни кажат. Една висока избирателна активност ще даде друга стабилност и представителност на 49-ия парламент. Надявам се да има повече юристи в народното събрание за  успешен нормотворчески  процес, който  е доста сложен за една парламентарна република“, изрази надеждата си  кандидат-депутатът адвокат към Адвокатска колегия-Стара Загора.

Атанасова открои силата на „БСП за България“ в социалната политика. „Реализираните наши приоритети в  последното  редовно правителство са доказателство за това. Постигнахме цели, поставени в своите програми. Акцентът в образованието е изключително важен. Осигурихме безплатни учебници от 1 до 12 клас, но предлагаме да се осигури 1 учебник за 1 клас по 1 предмет. Постигнахме еднократна помощ за учениците до 4 клас в размер на 300 лв., сега предлагаме тя да достигне и за всички ученици до 8 клас в размер на 350 лв. Усилията ни са насочени към преодоляване на регионалните неравенства в достъпно образование, необходим е равен старт за всички.“, заяви Атанасова.

Тя призова да се гласува с енергия и ясно съзнание за „БСП за България“ с номер 1 в бюлетината.

България е готова да приеме еврото от 1 януари 2026 г.

автор:Дума

visibility 92

/ брой: 100

Иван Иванов оглави Държавната агенция за бежанците

автор:Дума

visibility 89

/ брой: 100

Борбата с насилието е водещ приоритет за кабинета

автор:Дума

visibility 84

/ брой: 100

Назначават още 220 чиновници в агроминистерството и ДФЗ

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 100

Нови изисквания за телефоните в ЕС в сила от 20 юни

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 100

България защити странджанския билков чай за пазара на ЕС

автор:Дума

visibility 95

/ брой: 100

Пчелари настояват да се намали интервалът за пръскания

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 100

ЕС отлага мерки срещу Букурещ заради дефицита

автор:Дума

visibility 84

/ брой: 100

НАТО планира засилване на военната си мощ

автор:Дума

visibility 85

/ брой: 100

Мелони и Макрон преодоляха различията

автор:Дума

visibility 83

/ брой: 100

Накратко

автор:Дума

visibility 72

/ брой: 100

Непростимо

автор:Александър Симов

visibility 66

/ брой: 100

Нелеп пиар

visibility 81

/ брой: 100

Рестарт - тук и сега

автор:Дума

visibility 78

/ брой: 100

"Локалите" - насилници без кауза

автор:Юлия Кулинска

visibility 84

/ брой: 100

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ