26 Август 2025вторник08:24 ч.

Великобритания разшири санкциите срещу Русия

автор:Дума

visibility 869

Великобритания обяви нови санкции срещу "руски пропагандисти и държавни медии", насочени срещу финансираните от Кремъл собственици на две телевизионни станции и известен водещ, заради инвазията в Украйна, предаде БГНЕС.

"Великобритания стана водеща в света в разобличаването на кремълската дезинформация и тази последна серия от санкции удря безсрамните пропагандисти, които прокарват фалшивите новини и наративи на (Владимир) Путин", заяви в изявление външният министър Лиз Тръс.

Британското правителство включи в списъка със санкции руския телевизионен канал RT (Autonomous Non-Profit Organisation TV News), медийната група Russia Today и 12 руски граждани, сред които генерал-полковник Михаил Мизинцев, ръководител на руския Национален център за управление на отбраната, и журналистът Сергей Брилев. Актуализираният черен списък беше публикуван днес сутринта на уебсайта на британското правителство.

В документа се посочва, че активите на Russia Today в Обединеното кралство ще бъдат замразени, тъй като организацията "работи в област от стратегическо значение за руското правителство, а именно информационните, комуникационните и цифровите технологии" и получава подкрепа от руското правителство.

Великобритания налага санкции и срещу Александър Жаров - ръководителят на "Газпром Медия Холдинг".

Българската двуеврова монета ще е като сегашната от 2 лева

автор:Дума

visibility 481

/ брой: 157

Цените на плодовете се вдигат на едро

автор:Дума

visibility 440

/ брой: 157

Шоколадът ще става още по-скъп

автор:Дума

visibility 421

/ брой: 157

Нидерландия изпадна в политическа криза

автор:Дума

visibility 464

/ брой: 157

По-малко български туристи в Турция

автор:Дума

visibility 441

/ брой: 157

Буря взе жертви в Румъния

автор:Дума

visibility 458

/ брой: 157

Накратко

автор:Дума

visibility 438

/ брой: 157

Позиция на коалиция "БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА"

автор:Дума

visibility 489

/ брой: 157

Рани в съвестта ни

автор:Дума

visibility 513

/ брой: 157

Живата съвест на днешния ден

автор:Евгений Белий

visibility 471

/ брой: 157

Как тибетската култура остава непокътната в модерния свят

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 157

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ