19 Юли 2025събота12:45 ч.

Въздухари

/ брой: 226

автор:Ралица Табакова

visibility 4472

Невиждано въздушно шоу си спретнаха тези дни инспекторите на НАП (стр. 6). Тръгнаха на лов за богаташи на борда на правителствения хеликоптер. Летят над София с парите на данъкоплатците, за да фотографират имотите на онези, които крият данъци.
За всеки случай направиха и тест на сирените, които предупреждават за въздушна опасност.
Авиоотряд 28 вече е пряко подчинен на премиера. Та затова може ли да ни изненада поредното зрелище, с което управляващите запълват новините? Няма значение колко пари са изхарчени от продънения бюджет, щом са за акции срещу престъпниците, операции срещу "дупетата" или за лов на новобогаташи.
Със сигурност господин премиерът е предрекъл ефекта от поредната сценка в холивудски стил. Народът да каже: "Браво, виж го как ще накаже милионерите, които окрадоха народните пари!"
Ех народе, а сега кой граби от вашите данъци безотчетно, за да инвестира в зрелищни акции срещу "лошите"? Колко от големите престъпници на България са зад решетките след гръмките операции на Цветан Цветанов? Та нали тяхната полиция ги пази!
Защо ли да е по-различно за онези, разположили палати, басейни и игрища в околностите на София? Нима те си нямат полиция? На колко от тях им взеха яхтите и скъпите лимузини?
А има хора, които остават без дом, защото дължат няколко стотачки на енергото или топлофикация. За тях тези разходки с хеликоптер са си чисто и просто летене в облаците.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 677

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 653

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 759

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ