21 Февруари 2026събота04:29 ч.

Василев обеща да си ходи при неизпълнение на параметрите в бюджета

/ брой: 225

автор:Дума

visibility 3134

Финансовият министър Асен Василев заяви, че ако параметрите, заложени в бюджета не се изпълнят той "директно" си отива.
По думите му разговорите с партньорите за бюджета са довели до определени компромиси. На въпрос дали е готов да носи лична отговорност ако параметрите, заложени в бюджета, не се изпълнят той отговори: "Ако нямаме салдо 3% тази година и не постигнем салдо 3% до година, това означава една основните заявки на кабинета за еврозоната да бъде провалена. Такова нещо ако се случи - аз директно си отивам", каза Василев, но остана оптимистичен и допълни, че лично не вярва това да се случи.
Той коментира и премахването на дерогацията за "Лукойл", като заяви, че целите на това действие са да не отиват парите при Путин и да не се увеличат цените. "На първи януари - максимално кратък срок да се ограничи износа за трети страни, и на първи март вече да се спре и ползването на руски петрол за вътрешния пазар", обясни финансовият министър.
КНСБ настоява в бюджета за 2024 г. да бъдат заложени допълнителни 700 милиона лева за заплати в различни сектори. Президентът на синдиката Пламен Димитров уточни, че става въпрос за възнагражденията в транспорта, земеделието, висшето образование, здравеопазването и други сектори. По думите на Димитров само за възнагражденията на педагозите в средното образование са необходими между 150 и 200 млн. лева допълнително, за да достигнат 125 процента от средната заплата за страната за четвъртото тримесечие на 2023 г.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1206

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 1140

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1152

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1201

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1241

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 1153

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 1181

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1087

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ