29 Април 2026сряда15:24 ч.

Вашингтон преговаря "очи в очи" с Европа

/ брой: 131

автор:Дума

visibility 533

Помощникът на президента на САЩ по национална сигурност Робърт О'Брайън ще направи днес официално посещение в Париж, за да обсъди Русия, Китай, Афганистан и борбата срещу разпространението на новия коронавирус с колегите си от Великобритания, Германия, Италия и Франция. О'Брайън очаква да проведе обширни консултации, за да обсъди редица въпроси на националната сигурност, включително петото поколение мобилни комуникации (5G), Близкия Изток, Северна Африка, както и епидемията от КОВИД-19 и възстановяване от нея.

Според източник от Белия дом, преговорите с участието на О'Брайън ще продължат 3 дни. На срещата ще бъде обсъдено и изтеглянето на някои американски войски от Германия. На въпрос защо помощникът на президента Доналд Тръмп е решил да замине за Франция, вместо да проведе видеоконференция, източници  на местните медии  посочват изключителната важност на разрешаването на тези въпроси, което изисква среща "очи в очи" с партньорите на САЩ. Белият дом все още не е отговорил на желанието на медиите да предостави подробности за пътуването на помощника по национална сигурност.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ