20 Ноември 2025четвъртък17:58 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Вандали надраскаха с червена боя централата на Градския съвет на БСП - Пловдив, социалистите сезираха прокуратурата

автор:Дума

visibility 1095

„Винаги сме подкрепяли свободното изразяване на различно мнение и винаги сме отстоявали това право, но остро се противопоставяме, когато начинът на изразяване наранява друга личност или разрушава чужда собственост. В демократичната общност правото на мнение е на първо място, но как се нарича деяние на личност, чрез което се руши чужда собственост и то сграда, която има културна стойност за най-стария жив град в Европа?“ Това се казва в позиция на пловдивските социалисти във връзка с поредната вандалска проява срещу централата на столетницата в града.

В текста се подчертава, че на една от най-светлите дати за България и гордост за всеки българин – 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и славянската книжовност, за пореден път ставаме свидетели на вандалски действия срещу сградата на Българската социалистическа партия в Пловдив.

„Този позорен акт, който е действие на страхливец, за съжаление се превръща в системно отвратително деяние на лице или лица срещу сградата на най-старата политическа партия в България. Изразяването на мнение на човек с качулка чрез хвърляне на боя върху сградата на опонент е акт на страхлива личност, която не може да застане с лицето си и ясно и цивилизовано да изрази своето мнение“, допълват социалистите.

„А да разрушаваш фасада на сграда, която е и с културна стойност за любимия на всички пловдивчани град, превръща дееца в недостойна за града личност“, се казва още в позицията.

БСП - Пловдив е подала сигнал до компетентните органи, като се надява тези вандалски действия не само към посочената сграда, а и в целия град, да спрат.  „Надяваме се лицето или лицата да бъдат намерени, за да им бъде потърсена отговорност и да получат своето наказание с цялата сила на закона“, допълва председателят на столетницата в града под тепетата Иван Петков.

 

Банкоматите спират за 2-3 часа в нощта на Нова година

автор:Дума

visibility 705

/ брой: 218

"Лукойл" настоява да продаде международните си активи накуп

автор:Дума

visibility 695

/ брой: 218

Предлагат таван на публичните разходи през бюджета

автор:Дума

visibility 625

/ брой: 218

Русия нанесе масиран удар по Западна Украйна

автор:Дума

visibility 632

/ брой: 218

Саудитска Арабия с нов статут от САЩ

автор:Дума

visibility 615

/ брой: 218

15 убити при удар на Израел в Ливан

автор:Дума

visibility 674

/ брой: 218

Принуждават Мадуро да се оттегли

автор:Дума

visibility 682

/ брой: 218

Две трасета на войната

автор:Юри Михалков

visibility 747

/ брой: 218

Забраните и цензурата

visibility 647

/ брой: 218

Феномен, какъвто световната военна история не познава

visibility 710

/ брой: 218

Румъния увеличава вноса на ток, у нас ТЕЦ спасяват положението

visibility 685

/ брой: 218

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ