29 Април 2026сряда18:08 ч.

В Русе награждават най-възрастните съпрузи в общината

/ брой: 18

автор:Дума

visibility 408

Община Русе и тази година отбелязва Международната седмица на брака - 7-14 февруари. По този повод ще се проведе конкурс за видеоклипове под наслов „Още сме заедно и сме в Русе“. Той е насочен към женени двойки, които след сключването на гражданския си брак са продължили своя съвместен живот в града. 
Във видеоклиповете участниците трябва по творчески начин да разкажат своята история, мотивацията си да останат в Русе и какво означава за тях семейството. Условие за участие е поне единият от съпрузите да има постоянен или настоящ адрес в Русе или населено място от общината. Класирането на най-добрите видеа ще е за оригиналност, автентичност на посланието и визуално представяне на града. 
За Международната седмица на брака Община Русе ще разположи фото рамка на пл. „Свобода“, където двойките ще могат да заснемат своите специални моменти, отбелязвайки се от града с хаштаг „Заедно в Русе“. В рамките на инициативата по традиция ще бъде наградена и най-възрастната женена двойка в община Русе.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 571

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 608

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 629

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 621

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 642

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 668

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 609

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 603

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 706

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ