22 Май 2026петък03:19 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Снимка Народен театър/Стефан Здравески

В Народния театър репетират първия спектакъл от програмата "Апостол Карамитев"

/ брой: 31

автор:Дума

visibility 6380

В Народния театър започнаха репетициите на спектакъла "Хипотетично" на хореографката Галина Борисова. Това е първият проект, който ще бъде реализиран по линия на програмата "Апостол Карамитев". Премиерата е на 11 април. Участват актьорите Анета Иванова, Кире Гьоревски, Велислав Павлов, Стефан А. Щерев, Елена Димитрова и Пьотр Кшемински. Костюмография и сценография - Дарина Стоименова, звуковата среда е на Владимир Влаев.
По повод 100-годишнината от рождението на Апостол Карамитев, Народният театър започна програма за артистични идеи за спектакли, които да бъдат реализирани на сцената, носеща името на именития актьор, припомня БТА. Финалисти, освен "Хипотетично", са "Нечовек" - съвместен проект на режисьора Любомир Колаксъзов и писателя Стефан Иванов, и "Съзвездия" на актрисата Радина Думанян за реализацията на едноименната пиеса на Ник Пейн.

В шепа джобове

автор:Любослав Костов

visibility 910

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ